Gyvenimas

2019.01.08 10:55

Požeminė Rumunija: kvapą gniaužiantis pramogų parkas druskos kasykloje

15min.lt2019.01.08 10:55

Išgirstat žodį „Transilvanija“, ir tikriausiai iškart pagalvojat apie vampyrų legendomis apipiltas niūrias pilis. Nepaneigsi – jų aukšti bokštai masina keliautojus. Bet tikrai unikalių dalykų galima rasti ir po žeme – pavyzdžiui, druskos kasyklos muziejų, kuris paverstas pramogų parku.

Lietuviams nereikia pristatinėti Veličkos – vos už 700 km nuo Lietuvos glūdi senovinis požeminis miestas. Daugiau nei 300 metrų gylį siekiančios kasyklos išsidėsčiusios net per devynis aukštus, čia įrengtas muziejus. Lenkijoje siekiama išlaikyti senovinę dvasią, o tuo tarpu panašioje erdvėje Rumunijoje vyrauja industrinė ir futuristinė atmosfera – tarsi iš fantastinio filmo.

Turdoje 120 m gylyje įrengtos kasyklos istorija siekia du tūkstantmečius. Tai yra viena iš seniausių druskos kasyklų visame pasaulyje – darbai čia prasidėjo dar Romos imperijos okupacijos laikais. Kasykla buvo uždaryta 1932 m., tačiau per Antrąjį pasaulinį karą buvo naudojama kaip slėptuvė nuo bombų.

C. Bortes nuotr.

Po karo jai teko įvairių paskirčių. Pavyzdžiui, viena jų – ši erdvė buvo naudojama ir kaip sūrio sandėlis. Tačiau ši kasykla – tai ne tik muziejus su įdomia istorija, tačiau ir fantastinė turistų traukos vieta. Ji nuolat pakliūva į įdomiausių po žeme esančių atrakcijų pasaulyje sąrašus.

Praėjus pirmąją kasyklų dalį ir susipažinus su istorija, keliautojai patenka į antrąją – modernų futuristinį pramogų parką lyg iš mokslinės fantastikos filmo. Čia yra įrengtas amfiteatras, požeminį ežerą galima tyrinėti plaukiojant valtimis ir plaustais, yra ne apžvalgos ratas, SPA kambariai, boulingas, minigolfas, sporto aikštės, biliardo ir teniso stalai.

Pasigrožėkite Turdos kasykla vaizdo įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.