Gyvenimas

2019.01.08 15:10

Atsikratykite nepageidaujamų įnamių lovoje: prireiks vandens ir alkoholio

lrytas.lt2019.01.08 15:10

Skaičiuojama, kad per savaitę nuo žmogaus kūno nusitrina maždaug gramas odos pleiskanų. Jos nusėda visur, daugiausia, žinoma, ant patalynės. Tose pleiskanose dažniausiai ir dauginasi dulkių erkutės.

Grame lovos dulkių šių erkučių randama 500 ir daugiau, tačiau jos labai mažutės, todėl nematomos plika akimi.

Nors pačios erkutės nėra kenksmingos ir neplatina ligų, jos neretai sukelia alergiją, kuri yra susijusi su baltymais, esančiais jų išmatose ir liekanose.

Jei iš ryto atsikėlę randate ant odos dėmių, panašių į uodų įkandimus, – būkite tikri, kad turite šių įnamių.

Žmonėms, alergiškiems dulkių erkutėms, pirmiausia patariama vengti kontakto su jomis.

Rekomenduojama sumažinti drėgmę namuose: laikykite uždarytas vonios duris, kai maudotės, miegamajame nedžiovinkite drabužių, išplovę grindis, išvėdinkite kambarius.

Jei pasireiškia tokia alergija, rekomenduojama atsisakyti kilimų, užuolaidų, minkštų žaislų.

Pixabay nuotr.

Svarbi ir asmens higiena: patariama kasdien praustis po dušu, keisti apatinius drabužius.

O štai Dailyhealthpost.com pataria bent kartą per savaitę (ar kas porą) čiužinius, pagalves ir antklodes, kurias skalbiame rečiau, išpurkšti alkoholio ir vandens mišiniu (santykis – 1:1). Tuomet gerai viską išdžiovinti ir išsiurbti.

Patalynės užvalkalus reikėtų skalbti ne mažesnėje kaip 60 laipsnių temperatūroje. Taip pat patalynę rekomenduojama išlyginti arba išdžiovinti džiovyklėje.

Tokiu pačiu alkoholio ir vandens mišiniu rekomenduojama valyti ir dulkes nuo paviršių aplink lovą. Tuomet išvėdinti miegamąjį.

Taip užtikrinsite, kad jūsų miegamasis išsivaduos nuo dulkių erkučių, kurių buvimas ilgainiui gali būti susijęs net su bronchinės astmos ar alergijų paūmėjimu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.