Gyvenimas

2019.01.07 16:20

Pirmojo Lietuvos spec. būrio narys per karjerą patyrė klinikinę mirtį, buvo sutrupintu dubeniu

LRT.lt2019.01.07 16:20

„1991-ųjų sausio įvykių metu buvau dabartinių Seimo rūmų viduje ir buvau pasirengęs kariauti ir, jei reikėtų, žūti. Bet likimas lėmė dar pagyventi, patirti daug karinių bei gyvenimiškų nuotykių per mano 28-erių metų tarnybą“, – sako pulkininkas Aleksiejus Gaiževskis, vienas iš pirmojo slapto Lietuvos būrio, praminto „Spec. Žvėrynas“, narių.

Jis prisimena, kad 1991-aisiais buvo vos 17-metis, kai įsisuko į karinę struktūrą. „Apgavau. Sakiau, kad man devyniolika, todėl neišmetė. Taip ir likau ginti dabartinių Seimo rūmų“, – prisimena „Voro“ pravardę pirmajame spec. būryje gavęs A. Gaiževskis.

Jo ir dar keliolikos už Lietuvą pasiruošusių atiduoti gyvybę jaunuolių istorija „Spec. Žvėrynas“ nuo sausio 11 dienos pradedama rodyti Lietuvos kino teatruose, rašoma pranešime žiniasklaidai. Į filmo premjerą A. Gaiževskis atvyksta iš JAV, kur atstovauja Lietuvos kariuomenę NATO transformacinėje vadavietėje. Pulkininkas dalyvaus išankstinėse filmo premjerose ir susitikimuose su žiūrovais Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje.

„Aš save mačiau kariu nuo vaikystės. Tai buvo mano gyvenimo prasmė ir tikslas. Tarnauti, kariauti ir, jeigu reikės, baigti tarnybą garbingai“, – sako pulkininko laipsnį užsitarnavęs vyras. Per savo karjerą jis patyrė klinikinę mirtį, buvo sulaužytomis kojomis, sutrupintu dubeniu, tačiau sugebėjo tapti juodo diržo meistru kovinėje savigynoje, parašiutizmo meistru.

Per 28 metus A. Gaiževskis pasiekė profesinės karjeros aukštumų karinėse struktūrose, kur pradėjo kelią nuo eilinio kario, o šiuo metu tarnauja Nacionaliniu atstovu prie NATO, transformacinėje vadavietėje Norfolke, JAV.

Pranešimo autorių nuotr.

„Vadavietė yra lyg didžiulis karinis mokslinis tyrimo ir analitinis institutas, kuriame deleguoti atstovai iš visų NATO ir 7 bendradarbiaujančių su aljansu valstybių. Mano pagrindinė funkcija dalyvauti štabo veikloje gaunant, perduodant bei pačiam teikiant karinės ekspertizės informaciją į Lietuva ir iš jos – esu lyg tiltas tarp šio štabo ir Lietuvos kariuomenės“, – sako pulkininkas.

Minėtame NATO štabe planuojamos ir rengiamos operacijos daugia nei 20 metų į priekį. Įvertinama visos grėsmės – nuo globalinio atšilimo iki šaliu nestabilumo faktorių, demografijų, emigracinių grėsmių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.