Gyvenimas

2019.01.07 14:01

Specialistė: susitvarkę su lūkesčiais, darbą pakeisite greičiau

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2019.01.07 14:01

Nors vyrų ambicijos daug didesnės, jie dažniau ir nusivilia, LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ pasakoja vadovų paieškos įmonės direktorė Laura Duksaitė-Iškauskienė. Jos teigimu, tik viena moteris iš 10 sieks eiti įmonės vadovės pareigas – visos kitos apsiribos ne tokia ambicinga karjera.

Be naujametinių pažadų daugiau sportuoti, sulieknėti ir kitų, dažnas sau iškelia ir su darbu susijusių tikslų. Vadovų paieškos įmonės „Master Class Lietuva“ direktorė L. Duksaitė-Iškauskienė tikina, kad pažadų, susijusių su darbu, būna įvairiausių: noras susirasti kitą darbą, noras darbe pasiekti geresnių rezultatų, noras daugiau uždirbti, noras dirbti kitokį darbą ir pan.

„Šiuo metu darbo rinkoje gana lengva rasti kitą darbą. Pagrindinis darbo keitimo tikslas – tai įdomus, prasmingas darbas. Žmonės ieško prasmės ir kad jų veikla būtų naudinga“, – kalba ji.

L. Duksaitės-Iškauskienės teigimu, kalbant apie vadovų darbo rinką, joje galioja šiek tiek kitokie dėsniai: „Ten nebėra toks svarbus darbo užmokestis, nes vadovai uždirba tikrai neblogai. Labai svarbus darbo turinys – tai, ką žmonės dirba kasdien ir ar tai prasminga.“

LRT nuotr.

Specialistė priduria, kad, kitaip nei pradedantiems dirbti, darbo rinkos senbuviams labai svarbi savirealizacija ir augimas.

Kalbėdama apie lyčių skirtumus, L. Duksaitė-Iškauskienė pabrėžia – vyrų ambicijos kur kas didesnės. „Jie sau kelia gerokai aukštesnius tikslus. Tačiau čia yra ir tragedijos – kuo aukštesni tikslai, kuo jų norima pasiekti greičiau, tuo didesnis nusivylimas. Žingsniai dažnai pasirenkami labai dideli“, – pasakoja specialistė.

Karjeros klausimais konsultuojant moteris, 9 iš 10 sakys, kad jų karjera sustos ties pardavimų ar finansų vadovės pareigybe, ir tik 1 iš 10 teigs, kad jos tikslas – įmonės vadovės pareigos, pažymi L. Duksaitė-Iškauskienė. Tačiau, anot jos, įgyvendinti pažadus dažniausiai trukdo lūkesčiai.

„Kai mes konsultuojame žmones darbo keitimo klausimais, labai dažnai žmogus orientuojasi į TOP 20 Lietuvos įmonių, todėl konkurencija dėl šių darbo vietų pasidaro didžiulė. Be šių įmonių, Lietuvoje turime dar 60 000 bendrovių. Jei galime susitvarkyti su lūkesčiais, darbą pakeisime daug greičiau“, – įsitikinusi L. Duksaitė-Iškauskienė.

Plačiau – laidos įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.