Gyvenimas

2019.01.04 11:01

Rojus kačių gerbėjams: Japonijos saloje jų gyvena 10 kartų daugiau nei žmonių

15min.lt2019.01.04 11:01

Netoli Japonijos krantų esanti Aošimos sala dažnai vadinama Kačių sala. Nesunku suprasti, kodėl – mažyčiame žvejų kaimelyje gyvena apie 130 kačių ir tik 13 žmonių.  

Kadaise kačių į salą buvo atgabenta tam, kad jos gaudytų čia peles. Maždaug tūkstančiui kaimelio gyventojų patiko kačių kompanija. Tačiau ilgainiui žmonės iš salos išsikėlė, ieškodami geresnių darbų. Žmonių skaičiui mažėjant, katės toliau veisėsi. Galiausiai saloje liko vos saujelė senjorų ir pora šimtų murklių. Per pastaruosius keturis metus žmonių skaičius sumažėjo dviem, o kačių skaičius išaugo 30.

Reuters/Scanpix nuotr.

Visi salos gyventojai – pensininkai – šeria kates, kiek gali jomis rūpinasi. Daugiausiai padeda įkurta Aošimos kačių prieglaudos asociacija, kuri rekomendavo visas kates sterilizuoti. Kadangi miestelis tam pinigų neturi, prašoma šalies valdžios paramos.

Reuters/Scanpix nuotr.

Sala yra tapusi turistų traukos objektu, tačiau finansinės naudos gyventojai iš to negauna. Čia beveik nėra jokios komercijos. Tiesa, bent jau maistu gyvūnams nereikia rūpintis. Turistai atkeliauja nešini skanumynais, o kai prieš kelerius metus buvo paprašyta visuomenės paaukoti maisto, jo buvo gauta tiek, kad nebebuvo kur jo laikyti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.