Gyvenimas

2019.01.03 16:23

12 praėjusių metų sveikatos tendencijų ir kokių naujovių atneš 2019-ieji

DELFI.lt2019.01.03 16:23

2018-ieji baigėsi. Per vos 365 dienas tiek daug visko nutiko, tiek daug suvalgyta ir tiek daug judėta. Kas prie sveiko gyvenimo būdo praėjusiais metais prisidėjo labiausiai? Phillyvoice.com pateikia 12 svarbiausių 2018 m. sveikatos tendencijų ir tai, kas sveikos gyvensenos pasaulyje viešpataus 2019 m.

1. Alternatyvus pienas

Sojų pienas Jungtinėse Amerikos Valstijose išpopuliarėjo dar aštuntame praėjusio amžiaus dešimtmetyje, tačiau nuo to laiko rinkoje vis labiau įsigalėjo ir kitų rūšių pienas. 2018 m. itin populiarus tapo ožkos pienas, taip pat vis dažniau pirkėjai renkasi sezamų pieną.

2019 m., pasak „Delish“, karaliaus ožkos pienas.

2. Aktyvumo sekliai

Šiais laikais beveik kiekvieno riešą puošia koks nors išmanusis laikrodis. Nesvarbu, tai „Fitbit“, „Apple Watch“ ar „GPS-tracker“, šie aksesuarai leidžia žmonėms stebėti savo aktyvumo pastangas: sudegintas kalorijas, įveiktus kilometrus ir širdies veiklą. Daugelis tokių išmaniųjų įrenginių gali taip pat stebėti ir jūsų miego kokybę.

2019 m., spėjama, ši tendencija dar labiau įsigalės, nes vis daugiau žmonių nori fiksuoti ir sekti savo sveikatos rodiklius.

Pixabay nuotr.

3. Žiedinis kopūstas

Žiedinis kopūstas arba kalafioras – tikra praėjusių metų žvaigždė. Ši universali daržovė išties verta metų geriausios apdovanojimo: ją galima naudoti tirštiesiems kokteiliams, kaip picos pagrindą, ryžiams ir net makaronams gaminti. Ir niekas negali pasakyti, kur šios kryžmažiedės daržovės galimybių ribos. Žmonėms patinka žiedinio kopūsto gebėjimas įprastą, daug angliavandenių turintį patiekalą paversti šiek tiek lengvesniu.

2019 m. prognozuojama, kad žiedinis kopūstas per šaldiklių skyrių pasieks… traškučių ir krekerių lentynas, o ateityje galime tikėtis netgi probiotinėmis savybėmis pasižyminčių trapių žiedinių kopūstų sausainių.

4. Kanabidiolis

Tai psichiškai neaktyvus kanabinoidas, kurį jau galima aptikti gazuotame vandenyje, leduose ar net sultyse. Be to, kanabidiolis naudojamas skausmą malšinantiems tepalams ir tinktūroms gaminti.

2019 m., manoma, kanabidiolio reglamentavimas sušvelnės ir šią raminamuoju poveikiu pasižyminčią žolę bus galima naudoti plačiau, dėl ko jos bus galima aptikti tokiuose produktuose kaip baltymų milteliai.

Joanna Kosinska/Unsplash nuotr.

5. Švarūs grožio produktai

2018 m. atsikratėme parabenų, sulfatų ir įvairiausių kitų priedų, naudojamų odos ir plaukų priežiūros produktams gaminti. Paaiškėjo, kad šie ir kiti panašūs priedai sutrikdo hormonų pusiausvyrą ir yra siejami su krūties vėžio išsivystymu. Tad daugelis žmonių išbraukė juos iš savo gyvenimo ir renkasi sveikus grožio produktus.

Nors švarūs grožio produktai šiais metais visuotinai pripažinti, jie dar nėra visiems prieinami, todėl 2019 m. jų galima būtų tikėtis rasti vaistinėse.

6. Dietų tyrinėjimai

Žinoma, visi suprantame, kad nėra mitybos modelio, kuris idealiai tiktų visiems, tačiau 2018 m. žmonės bandė atrasti tobulą dietą. Tai nulėmė dviejų pagrindinių mitybos modelių – ketogeninės dietos ir protarpinio pasninkavimo – išpopuliarėjimą. Jų besilaikantieji tvirtina, kad tai išties padeda mesti svorį. Tačiau 2018 m. prisimintos ir mažiau populiarios dietos, tokios kaip saulės ciklo dieta, kuri derina pasninkavimą su miego ciklu.

„Whole Foods“ prognozuoja, kad 2019 m. išaugs dirbtinės mėsos, tokios kaip veganiška džiovinta mėsa, vartojimas. Gali būti, kad tai paskatins veganiškos mitybos populiarumą.

Rawpixel/Unsplash nuotr.

7. Šaldyti maisto produktai, kurie iš tikrųjų yra sveiki

Ši tendencija prasidėjo nuo žiedinių kopūstų picos pagrindo ir iš tos pačios daržovės pagamintų šaldytų virtinukų. Taip sveiko maisto gerbėjai pradėjo suprasti, kad ne visi šaldikliuose esantys patiekalai yra nesveiki.

„Whole Foods“ 2019 m. prognozuoja šaldytų užkandžių, tokių kaip avokadų ledai, išpopuliarėjimą.

8. Žarnyno sveikata

Žarnyno sveikatą gerinančią kombučią (raugintas gėrimas su arbatos grybu) žinome jau kurį laiką, tačiau 2018 m. daugiau sužinojome apie mikrobiomą arba bakterijas ir kitus „mikrobus“, kurie kartu formuoja mūsų virškinimo sistemą. Šiais metais išaugo probiotinių maisto papildų bei mikrobiomos tyrimų populiarumas, o tai gali padėti koreguoti bakterinį disbalansą, kuris sukelia kitas sveikatos problemas.

2019 m. parduotuvių lentynose gali atsirasti probiotikais praturtintų produktų, tokių kaip skrudinti dribsniai, riešutų sviestas ir sriubos.

Michelle Tsang/Unsplash nuotr.

9. Genetiniai testai

Žinodami protėvių istoriją galime ne tik geriau suprasti savo šeimos kilmę, bet ir patikrinti žmogaus polinkį į įvairius sveikatos negalavimus, pavyzdžiui, vėžį. Šiais metais taip pat išpopuliarėjo genetiniai testai, kurie padeda pagal jūsų genetiką nustatyti geriausiai tinkančias dietas ir fizinio aktyvumo režimus.

„DNR kelionė“ arba akstinas aplankyti savo tėvynę, genetiniu testu nustačius, kur tai galėtų būti, bus viena ryškiausių 2019 m. tendencijų.

10. Grupinės treniruotės

Tyrimai parodė, kad tūkstantmečių sandūroje gimusių žmonių mentalitetui būdingas potraukis burtis į grupes. Tas pats galioja ir kalbant apie sportą. Grupinės treniruotės, prižiūrimos profesionalų, leidžia sportuoti veiksmingai ir produktyviai.

2019 m. tokios treniruotės gali rasti kelią į skaitmeninį pasaulį – tai leis žmonėms sportuoti savo jaukiuose namuose ir sykiu nebūti vieniems.

Bruce Mars/Unsplash nuotr.

11. Sveikatai palankūs virtuvės rakandai

Šiais metais daugelio virtuvėse atsirado tokių dalykai, kaip daugiafunkcė krosnelė ar daugiafunkcis puodas. Jie leidžia viščiuką iškepti per mažiau nei 15 minučių arba skirtingose kamerose tuo pačiu metu ruošti ryžius ir daržoves. Taip pat galima paruošti gražiai apskrudusį patiekalą, nenaudojant jokio aliejaus. Šie virtuvės rakandai – tikrieji praėjusių metų sveikos mitybos herojai.

2019 m. vis labiau įsigalės tendencija apsieiti be plastiko, todėl vis dažniau naudosimės perdirbamais maišeliais ir panašiais dalykais.

12. Sveikatingumo gėrimai

Jeigu ankstesniais metais sveikatingumo gėrimais buvo kombučia ir žalioji arbata su pienu, tai 2018 m. atnešė mums daugiau pasirinkimų. Čia vėl reikia prisiminti jau minėtą kanabidiolį, kuriuo gardintas sultis ir gazuotą vandenį priskiriame sveikatinančių gėrimų kategorijai. Tačiau tai dar ne viskas, šiai kategorijai taip pat priskiriamos salierų sultys (vitaminų turtingos sultys, padedančios įveikti uždegimus ir skatinančios virškinimą) ir kava su sviestu (kava su riebalais padeda smegenims).

2019 m. prognozuojama, kad išpopuliarės grožį saugantys gėrimai su kolagenu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.