Gyvenimas

2018.12.31 13:46

Ko 2018-aisiais „Google“ dažniausiai ieškojo lietuviai?

Dažniausiai „Google“ paieškos sistemoje lietuviai ieškojo žmonių, 2018 m. išėjusių anapilin. „Domimasi, kas tie žmonės, kokie jų pasiekimai“, – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ pasakoja „Google“ vietinės rinkodaros koordinatorė Baltijos šalyse ir Baltarusijoje Toma Grinytė. Be to, jos teigimu, itin daug dėmesio sulaukė mus jau palikęs maestro Virgilijus Noreika.

Šiais metais, sako T. Grinytė, lietuviai buvo dideli sporto aistruoliai: domėjosi FIFA, Dakaru.

„Ir, be abejo, lietuviai tradiciškai buvo neabejingi „Eurovizijai“ – Ievos Zasimauskaitės pasirodymas buvo įspūdingas, o tautiečiai ieškojo apie tai informacijos“, – sako T. Grinytė.

Anot jos, kaip ir kasmet, taip ir 2018 m. Lietuvos piliečiai itin domėjosi VMI deklaracijomis: kaip jas pildyti, kur jas rasti. Taip pat „Google“ paieškos sistemoje dažnai ieškotas Lietuvos šauktinių sąrašas, daug dėmesio sulaukė ir išskirtinis šių metų įvykis – popiežiaus Pranciškaus vizitas Lietuvoje.

T. Grinytės teigimu, kaip ir visas pasaulis, lietuviai „Google“ paieškos sistemoje labai dažnai ieškojo informacijos apie Meghan Markle – aktorę, neseniai tapusią Sasekso kunigaikštiene. Ieškota duomenų tiek apie ją, tiek apie vykusias įspūdingas karališkąsias vestuves.

„Lietuviai labai daug informacijos ieškojo ir apie tuos žmones, kurie 2018 m. iškeliavo anapilin. Ypač domėtasi mus jau palikusiu Virgilijumi Noreika“, – sako Google“ vietinės rinkodaros koordinatorė Baltijos šalyse.

Kalbant apie filmus ir kitus įvykius, daugiausia dėmesio Lietuvoje sulaukė lietuviškas kinas ir renginiai. T. Grinytė mini filmus „Tarp pilkų debesų“, „Pelėdų kalnas“, trečioje vietoje – „Bohemijos Rapsodija“ apie legendinę grupę „Queen“. Be popiežiaus Pranciškaus vizito, Lietuvoje taip pat daug domėtasi vietiniais renginiais, tokiais kaip Jūros šventė.

„Informacija stebima visus metus, o paieškos skaičiuojamos automatiškai. Noriu pabrėžti, kad skelbiame tendencingiausias paieškas, nes jei skelbtume populiariausias, tai kiekvieną kartą būtų labai panašus sąrašas“, – pažymi T. Grinytė.

Plačiau – laidos įraše.