Gyvenimas

2018.12.27 13:59

10 stulbinančių ir šiurpą keliančių apleistų vietų

15min.lt, Edmundas Jakilaitis2018.12.27 13:59

Daugelis keliauja po išskirtiniu grožiu pasižyminčias vietas, tačiau yra ir tokių, kuriems svarbiausia – adrenalinas ir šiurpuliukai. Toks yra 33-ejų Bobas Thissenas iš Nyderlandų, dar paauglystėje susižavėjęs apleistomis vietomis. Ilgainiui jo hobis virto aistra, dėl kurios jis apkeliavo tūkstančius griūvančių vietų daugiau nei 50 pasaulio šalių. Jis pasidalino didžiausią įspūdį palikusių vietų sąrašu.

Angaras Kazachstane

Šiame niūriame angare dulkes renka du Sovietų Sąjungos erdvėlaivių prototipai. B. Thissenas tris dienas praleido dykumoje, kad galėtų patekti į šią vietą. Ji buvo pati sunkiausiai pasiekiama, bet ir palikusi didžiausią įspūdį.

Fukušima Japonijoje

Olando teigimu, ši vieta tokia pat, kaip ir prieš septynerius metus, kai įvyko atominės jėgainės avarija, sukėlusi cunamį. Čia jis aplankė ir prekybos centrus, kuriuose tebestovi pilnos lentynos produktų.

Naftos platforma Škotijoje

Į šią vietą šalia Škotijos krantų netoli Kromarčio fjordo jis nuvyko kartu su kitais tyrinėtojais.

AFP/Scanpix nuotr.

„Colbert“ laivas Prancūzijoje

Ketvirtoje vietoje – apleistas kreiseris Prancūzijos Žirondos estuarijoje. Jis turėjo būti atiduotas į metalo laužą, bet jame vietoj to įrengtas muziejus. Visgi muziejus užsidarė prieš 12 metų, ir laivas buvo nutemptas į kitą vietą, kur planuojama su iškonstruoti ir sunaikinti.

Karinis laivas Portugalijoje

Penktoje vietoje B. Thissenas įvardijo apleistą karinį laivą, skirtą nardytojams. Jo vieta yra laikoma paslaptyje, tad ją surasti buvo itin sudėtinga.

Pramogų parkas Japonijoje

„Nara Dreamland“ – keistas, bet įspūdingas „Disney“ įkvėptas pramogų parkas Tokijuje. Jis atvertas 1961 m., bet dėl prasto lankomumo uždarytas 2006 m.

Vokiškas pramogų parkas Japonijoje

Dar vienas pramogų parkas Japonijoje – „Glück Kingdom“. Jis sukurtas vokišku stiliumi, čia galima atrasti ir šiurpių brolių Grimų pasakų personažų.

Hašimos sala Japonijoje

Ir dar vienas objektas Japonijoje – Hašimos sala, dar kitaip vadinama „Karo laivų“ sala. Ją nupirko „Mitsubishi“, kad iš jūros galėtų išgauti anglį, ir čia buvo įkurtas miestas. Bet kai anglį pakeitė degalai, kasyklos užsidarė, ir nuo 1974-ųjų sala liko negyvenama.

Apleistos pilys

Negalėdamas išskirti vienos, B. Thissenas devintoje vietoje įvardijo daug apleistų pilių. Labiausiai jį sužavėjo tos, kurios yra nuošaliai – toli nuo vandalų ir pašalinių akių.

Fotoworkshop4You/Pixabay nuotr.

Holmesburgo kalėjimas JAV

Dešimtoje vietoje – Holmesburgo kalėjimas Filadelfijoje, JAV. Teigiama, kad šiame kalėjime nuo 1961 iki 1974 m. su kaliniais būdavo atliekami medicinos eksperimentai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.