Gyvenimas

2018.12.24 22:27

Kembridže studijuojantis lietuvis tikisi savo karjerą tęsti gimtinėje

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.12.24 22:27

Magistro laipsnį Kembridžo universitete įgijęs kaunietis Vytautas Pečiukėnas grįžo į Lietuvą ir dabar chemijos olimpiadoms rengia Kauno technologijos universiteto gimnazistus. Studijuoti doktorantūrą užsienyje planuojantis vaikinas sako, po jų labai norėtų grįžti į tėvynę, jei tik čia reikės jo žinių.

Dar visai neseniai V. Pečiukėnas Kauno technologijos universiteto gimnazijoje rengėsi chemijos olimpiadoms. Jis sako, sunku suskaičiuoti, keliose Lietuvoje ir užsienyje yra dalyvavęs. Dabar jau moko pats – rengia mokinius olimpiadoms, bet dar nežino, ar būti mokytoju jo pašaukimas. Ateityje norėtų derinti darbą su mokiniais ir tyrimus laboratorijoje. 

„Mano didžiausia svajonė būtų daryti tyrimus naujus chemijos gal labiau farmacijos srityje su vaistais, bandyti rasti naujas medžiagas, kurios padėtų visuomenei mūsų, toks didžiausias tikslas. Kitas žingsnis būtų doktorantūros studijos, tai šiuo metu užsiimu paieškomis“, – sako V. Pečiukėnas.

Doktorantūros mokslus Vytautas planuoja užsienyje  –  Kembridžo universitete gautas magistro laipsnis jam atveria ne vienerias duris. Studijos Anglijoje, viename iš stipriausių pasaulio universitetų, vaikinui buvo be galo įdomios – profesionalūs dėstytojai, gabūs bei motyvuoti grupės draugai skatino mokslui atiduoti visas jėgas.

Po ketverius metus trukusių studijų Anglijoje vaikinas sako supratęs, kad gyventi ir dirbti labiausiai norėtų Lietuvoje, nors pripažįsta, galimybė dirbti užsienyje irgi vilioja.

Darbo paieškomis Vytautas užsiims baigiantis doktorantūros studijoms. Jis  sako, kad nebūtinai atlygis turi būti toks pats didelis kaip užsienyje, svarbiausia – galimybė įgyvendinti savo svajones. 

Plačiau apie tai – Jūratės Anilionytės reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.