Naujienų srautas

Gyvenimas2018.12.26 20:53

Kaip atostogauti Egipte, kad į jį norėtųsi sugrįžti?

LRT.lt 2018.12.26 20:53

Saulės ir šilumos išsiilgę keliautojai žiemą skuba krautis lagaminus ir vykti atostogų į Egiptą – čia jie ieško ne tik ramaus, bet ir aktyvaus poilsio. Kiekvienas atostogautojas iš Egipto parsiveža savų įspūdžių ne tik apie šalį, jos istoriją, lankytinus objektus, bet ir apie kultūrą, vietinių žmonių mentalitetą.

Žiemos sezonui iš Turkijos į Egiptą persikraustė ir Valerija Galbuogytė, „Kidy Tour“ kelionių vadovė, kuri dalijasi praktiniais patarimais, kad į šią šalį norėtųsi sugrįžti dar ne kartą, rašoma pranešime spaudai.

Kokias veiklas rinktis?

Vykstant į Egiptą, apgyvendinimo vietą reikėtų rinktis itin atidžiai, ypač jei pačiame viešbutyje planuojama praleisti daugiau laiko nei už jo ribų. Verta įsidėmėti, kad nors dauguma viešbučių čia žymimi žvaigždutėmis, jų standartai skiriasi nuo Europos, tad visada verta papildomai konsultuotis su kelionių agentais.

„Žmonės žiemą į Egiptą vyksta todėl, kad čia nebūna blogo oro, galima lepintis šiluma ir saule. Tačiau jau atvykus neaplankyti Kairo, Luksoro ar nepamatyti povandeninio Raudonosios jūros pasaulio būtų tikra nuodėmė. Būtent todėl didelė dalis atostogautojų nors vieną atostogų dieną Egipte skiria išvykai“, – sako Valerija.

Kaip sako kelionių ekspertė, daugumai ekskursijų specialaus pasirengimo nereikia, jos yra pritaikytos visiems, bet reikia atsižvelgti į aplinkybes. „Jei kartu keliauja vaikai, svarbu įvertinti, kad jiems būtų įdomu, taip pat kad kelionė iki objekto nebūtų ilga ir varginanti. Pavyzdžiui, nuo Hurgados kurorto iki sostinės Kairo vykstama ilgiau nei šešias valandas“, – pataria Valerija.

Ali Hegazy/Unsplash nuotr.

Neretai atostogaujantys išreiškia norą vykti į mažiau turistų lankomas vietas, bet pirmą kartą į Egiptą atvykusiems kelionių vadovė rekomenduoja pradėti nuo žymiausių ir pripažintų objektų.

Kaip neapsigauti?

Atvykę į svečią šalį, keliautojai dažnai svarsto ir galimybę į ekskursijas vykti su vietinėmis agentūromis. Pasak kelionių vadovės Valerijos, nors Egipte vietiniai turistus vilioja žemesnėmis kainomis, reikėtų atkreipti dėmesį, kas į tą kainą įeina ir kokios kokybės galima tikėtis.

Prieš vykstant į ekskursiją kelionių organizatorius informuoja apie numatomą kelionės trukmę, daiktus ir drabužius, kurių gali prireikti išvykoje, maitinimo vietą ir laiką. Papildomai mokėti už nieką nereikia, išskyrus atvejus, kai poilsiautojai užsisako pasirenkamas, į paketą neįskaičiuotas paslaugas. Pasak kelionių vadovės, tokias „smulkmenas“ vietinės agentūros ekskursijas užsisakiusiems turistams dažniausiai pamiršta paminėti.

„Turistinėse vietose pasitaiko vietinių gyventojų, kurie siekia pasinaudoti turistų patiklumu. Pavyzdžiui, Egipte populiaru siūlyti atsisėsti ant kupranugario, tačiau reikia neapsigauti – jei vietinis siūlo pramogą išbandyti nemokamai, tikrosios derybos gali prasidėti tuomet, kai norėsite nuo jo nulipti“, – įspėja Valerija.

Nereikėtų pasikliauti ir nepažįstamųjų paslaugumu – iš pradžių draugiškai pasisiūlę jus nufotografuoti, po to vietiniai gali pradėti už tai reikalauti pinigų. Taip pat pasitaiko, kad vietiniai sugalvoja prašyti rinkliavų prie objektų, kurių lankymas iš tikro nekainuoja.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi