Gyvenimas

2018.12.17 19:20

Panaudotos batų dėžutės ir pernykštis dovanų popierius – ekologiškam dovanų pakavimui

Per kasmetį Kalėdų įkarštį skubame pirkti ne tik dekoracijas, bet ir dovanų pakuotes, kurios dažniausiai yra iš plastiko. Šiemet socialiniuose tinkluose plinta iniciatyva, skatinanti dovanas pakuoti pasitelkiant tvarumo idėją: naudoti pernykštes medžiagas arba pakuotes iš natūralių medžiagų.

Blizgučiai, blizgus dovanų pakavimo popierius, pakavimo juostelės yra gaminami iš įvairių rūšių plastiko.  Reikėtų nepamiršti, jog visus dovanų įpakavimus naudojame tikrai labai trumpai ir galiausiai jie yra išmetami.

Daugelyje Europos šalių gamtosaugos organizacijos, tarp jų – ir Lietuvos gamtos fondas, socialiniuose tinkluose dalyvauja akcijoje „Nenuodingas miestas“, kurios pagrindinis tikslas – atkreipti dėmesį į dovanų pakavimo produktus, kuriuos naudojame kaskart pakuodami dovanas.

Namuose tikrai atrastume panaudotų batų dėžučių, senų dovanų pakuočių, jas apklijuoti galime natūralaus pluošto gelsvu popieriumi. Supakuotas dovanas galime papuošti natūraliais produktais, pavyzdžiui, natūraliais augalais ar natūralaus pluošto produktais.

Daugiau apie tai – įraše.