Gyvenimas

2018.12.14 20:02

Vokietija kalėdiniu laikotarpiu neleis iš prieglaudų imti gyvūnų

lrytas.lt 2018.12.14 20:02

Šuo – visam gyvenimui, o ne tik Kalėdoms. Tokį šūkį pritaikyti Vokietijoje nutarė ne tik žinomi gyvūnų globos namai, tačiau ir valdžia. Vokietijoje bus taikomas laikinas draudimas imti šuniukus iš prieglaudų, kad per Kalėdas jie būtų padovanoti, rašė BBC.

Daugybė gyvūnų prieglaudų potencialiems gyvūnų savininkams nurodė, kad artėjant Kalėdoms jie negalės pasiimti nei šunų, nei kačių. Tarp priėmusių tokį sprendimą – ir didžiausia Europoje gyvūnų prieglauda, esanti Berlyne. Teigiama, kad taip bus sumažintas itin nemalonių atvejų skaičius.

Prieš šventes žmonės yra linkę iš prieglaudų imti gyvūnus ir juos dovanoti draugams, tačiau po švenčių dažnai tie gyvūnai grąžinami. „Gyvūnai yra gyvi ir jie turi jausmus. Jie nėra tinkami dovanoti“, – nurodė didžiausia Europoje gyvūnų prieglauda.

Nuo gruodžio 18 d. Brėmene nebus galima paimti nė vieno iš 500 gyvūnų, kurie yra atsidūrę miesto prieglaudoje.

Pixabay nuotr.

Regioninių naujienų laikraščiai praneša, kad tokie sprendimai priimti ir kituose miestuose. Remiantys šį draudimą pabrėžia, kad žmonės gyvūnus prieš šventes yra linkę pirkti impulsyviai – paskutinę minutę.

„Sprendimas įsigyti gyvūną neturi būti priimtas taip paprastai. Tai turi spręsti visa šeima“, – sakė Berlyno gyvūnų apsaugos asociacijos atstovė Claudia Hammerling.

Dauguma prieglaudų priims svečius apžiūrėti gyvūnus, tačiau norintys juos pasiimti turės grįžti sausį.