Naujienų srautas

Gyvenimas2018.12.12 13:23

Keletas patarimų, kaip pripildyti namus malonių kvapų

15min.lt 2018.12.12 13:23

Ypatingas namų kvapas turi kažką neapsakomo. Šį kvapą užfiksuojame ne visada, tačiau kai įeinate į kambarį, turintį tam tikrą kvapą, jus akimirksniu užklumpa prisiminimai apie kokią nors vietą ir laiką (pamenate, kaip išskirtinai kvepėjo jūsų močiutės namai?).

Norėdami tokį efektą susikurti savo namuose, pirmiausia turite pašalinti visus negerus kvapus. „Valgomoji soda yra puikus dezodorantas“, – sako Carolyn Forte, „Good Housekeeping“ instituto valymo laboratorijos direktorė. Pasinaudokite šiais triukais, padėsiančiais sukurti nuostabų savo namų kvapą.

Pasigaminkite viralą

„Šito išmokau iš savo išradingos ir švaros apsėstos mamos, – sako interjero dizaineris Rhobinas DelaCruzas. – Pakaitinkite vandenį mažame puode ir įdėkite citrusinių vaisių griežinėlių bei žolelių, tokių kaip levanda ar mėta.“ Vandens šiluma pripildys namus saldaus kvapo – tai lengvas triukas, tinkantis mielam pasibuvimui arba eilinei savaitės dienai.

Pasidarykite kvapų stiklainius

Jie primena viralus, tačiau „patiekiami“ gražiuose stiklainiuose, puikiai tinka dovanoti. Tiesiog įpilkite į stiklainius verdančio vandens, įdėkite keletą pasirinktų ingredientų (pavyzdžiui, cinamono lazdelių, džiovintų obuolių) – dėl šitokių stiklainių jūsų namai pakvips šventiškai.

Unsplash nuotr.

Išvalykite kriauklės vamzdyną

Pastebite neišnykstantį dvoką? Jei taip, laikas patikrinti virtuvės kriauklės vamzdį. „Pirmiausia pabandykite į kriauklę įpilti citrinos kvapo indų ploviklio ir atsukti vandenį“, – sako interjero dizainerė Keita Turner. Jei kvapas išlieka, į vamzdį įpilkite 0,5 stiklinės valgomosios sodos ir užpilkite karštu vandeniu.

Strategiškai išdėliokite žvakes

Žvakės – puikus būdas namams suteikti gerą aromatą, tačiau protingai išdėliojus žvakes kvapą galima dar labiau sustiprinti.

Unsplash nuotr.

„Padėkite kelias žvakes ten, kur mažiausiai tikimasi jas pamatyti, tačiau jų neuždekite, – sako interjero dizainerė Dee Murphy. – Pastatykite kelias spintoje ar bet kur, kur laikote rūbus, kad šie prisigertų malonaus kvapo. Kiekvieną kartą atidarę duris ne tik būsite maloniai nustebinti, tačiau jūsų rūbai kvepės visada, kad ir kur eitumėte.“

Yra įvairių formų ilgai kvapą išlaikančių kvapiųjų žvakių.

Lauką įneškite į vidų

„Naminiai augalai valo orą ir gražina namus“, – sako K. Turner. Ir dauguma jų labai skaniai kvepia. K. Turner rekomenduoja pelargonijas, arabų jazminą, eukaliptą, gardenijas, orchidėjas bei kvapiąją cimbžiedą.

Nepamirškite ventiliacijos angų

„Prie ventiliacijos angos grotelių pritvirtinkite automobilio oro gaiviklį, – sako R. DelaCruzas. – Pučiant orui, šis paskleis kvapą po visą kambarį.“

Pixabay nuotr.

Įjunkite orkaitę

Nėra nieko geriau už šiltų naminių skanumynų kvapą. „Kai žinau, kad turėsiu svečių, suplanuoju kažką iškepti, – sako D. Murphy. – Kepu kažką paprasto – cinamono suktinukus arba bananinę duoną; gardus jų kvapas greitai užpildo visus namus.“

Naudokite kvapiuosius maišelius

„Man patinka kvapiuosius maišelius išdėlioti visose namų spintose. Mūsų drabužiai visada gaiviai kvepia“, – sako R. DelaCruzas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi