Gyvenimas

2018.12.31 19:03

„Beatos virtuvėje“ Martyno Starkaus žmona Kotryna pasidalijo ypatingu močiutės varškės torto receptu

LRT TELEVIZIJOS laida „Beatos virtuvė“, LRT.lt2018.12.31 19:03

„Manau, kad varškė neatsiejama nuo lietuviškos konditerijos, o šis tortas man tapo atradimu“, – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Beatos virtuvė“ sako keliautojo, laidų vedėjo Martyno Starkaus žmona Kotryna Starkienė. Ji pati dar visai neseniai išleido konditerijos receptų knygą, o desertais šeimą lepina kiekvieną penktadienį. Tačiau varškės tortą, kurio receptą sužinojo iš močiutės, kepa tik ypatingomis progomis.

K. Starkienė sako, kad jos močiutė buvo puiki namų šeimininkė ir gardžiais patiekalais šeimą stebindavo nuolatos. Varškės torto receptą ji paveldėjo būtent iš močiutės, tačiau jis tapo tikru atradimu.

„Receptą radau visai netyčia, nors mano močiutė tikrai buvo puiki konditerė. Iš jos ir pradėjau mokytis. Ragavau daugybę jos tortų, sausainių ir visokių kitokių saldžių dalykų, bet šio nebuvau ragavusi. Dėl to man jis tapo atradimu, nes tarp nedaugelio užrašytų receptų jį radau netyčia, pabandžiau ir man labai patiko“, – sako K. Starkienė.

Pasak jos, tortas turėtų patikti kiekvienam: „Jis labai lietuviškas, tradicinis. Manau, kad varškė neatsiejama nuo lietuviškos konditerijos.“

Jaunystėje K. Starkienės močiutė buvo balerina, tačiau ištekėjusi metė šokėjos karjerą dėl šeimos. „Ji buvo puiki namų šeimininkė. Močiutė eksperimentuodavo virtuvėje. Mano senelis, jos vyras, gimęs Amerikoje, daug važinėdavo, ragaudavo daug desertų ir grįžęs močiutei pasakodavo apie skonius, o ji bandydavo juos atkurti“, – tikina ji.

K. Starkienės močiutės varškės tortas

Reikės:

1 kg riebios varškės

10 kiaušinių

300 g cukraus

100 g sviesto

50 g šviežių džiūvėsėlių

2 šaukštų krakmolo

žiupsnelio druskos

1 apelsino nutarkuotos žievelės ir sulčių

1 citrinos nutarkuotos žievelės ir pusės sulčių

100 g juodojo šokolado papuošti

apelsinų cukatoms:

3 apelsinų žievelių

300 g cukraus

300 ml vandens

Gaminimo būdas – laidos įraše.

Beatos virtuvė 49 laida