Naujienų srautas

Gyvenimas2018.12.09 19:00

Dekoratorė patarė, kaip originaliai papuošti Kalėdų eglutę ir namus

Stilizuotos Kalėdų eglutės skinasi kelią į mūsų namus sparčiu žingsniu, LRT.lt portalui sako studijos „Artišokas“ įkūrėja, dekoratorė Elena Survilienė. Anot jos, originaliai papuošti Kalėdų eglutę ar susikurti unikalių dekoracijų ir jų kompozicijų nėra nei sunku, nei brangu.

– Kaip originaliai papuošti, o gal net pasigaminti unikalią eglutę?

– Kalėdų eglutė iš principo gali būti tradicinė, gyva ar dirbtinė, arba stilizuota. Stilizuotos eglutės skinasi kelią į mūsų namus sparčiu žingsniu, žmonės nori naujovių, įdomesnių sprendimų, tad vis dažniau pasirenka ne tradicinę eglutę, o kokį nors jos pakaitalą.

Žmonės gali stilizuotą eglutę ir nusipirkti, ir pasigaminti patys. Tai gali būti ant sienos suklijuota eglutė iš pagaliukų, papuošta žaisliukais ir girliandomis – išeina gražus eglutės siluetas. Galima padaryti eglutę iš lentynų ar puošti medinį karkasą, taip pat iš virvučių, netgi priklijuoti ar nupiešti eglutės kontūrus ant sienos – atrodys tikrai originaliai.

Susikurti stilizuotą eglutę galima ir iš šakų, pavyzdžiui, iš surištų eglišakių tikrai įmanoma pasigaminti eglutę, visai nepanašią į tradicinę.

– Jei žmogus vis tik nusprendžia, kad nori tradicinės eglutės, tačiau sykiu nenori atsilikti nuo madų, kokios vyraujančios Kalėdų eglučių puošybos tendencijos?

– Jeigu norite tradicinės, bet madingos eglutės – nepuoškite žaisliukais. Tai gan ryški tendencija, kai pasirenkama puošti tik girliandomis. Toks stilius – skandinaviškas minimalistinis.

Jeigu visgi norite žaisliukų, yra du variantai. Tai „nostalgiškasis“ variantas, kai sukabinami visi turimi namuose žaisliukai, net praėjusių kartų – tėvų, senelių, prosenelių... Tokia eglutė dvelkia jaukumu.

Kitas variantas – atsižvelgti į spalvas. Jei norite, kad jūsų eglutė būtų stilinga ir atrodytų estetiškai, derinkite spalvas ir jų skaičių ribokite. Pavyzdžiui, dera raudona ir žalia, jeigu norite „baltos“ eglutės – pirkite sidabrinius, stiklinius žaisliukus.

Jei norite įdomesnio varianto, rinkitės turkio ar smaragdo spalvą, puoškite eglutę rožine spalva: pirkite rožinius ar rausvus žaisliukus, tinka ir auksiniai. Arba pasirinkite kokį nors akcentą ir pagal jį puoškite visą eglutę.

– Eglutė, žinoma, tikra Kalėdų karalienė. Tačiau tai ne vienintelis būdas pagražinti erdves ir sukurti jose kalėdinę nuotaiką. Kaip dar galima papuošti namus?

– Jau daug metų labai populiaru namus puošti girliandomis: dabiname ir balkonus, ir langus, ir namų fasadus. Šalia jų gali atsirasti šviečiančių elniukų ar kitų Kalėdų simbolių.

Galima ant stalo ar kitur sukurti mažų eglučių kompoziciją, puošti erdves įvairiomis žvakėmis. Variantų daugybė – eglutė tikrai nėra vienintelis būdas, kuris papuoštų namus.

Prekybos centruose – masė papuošimų. Kaip ir viso kito, taip ir kalėdinio dekoro pasiūla labai didelė. Jų nusipirkti – nei prabanga, nei kažkas įspūdingo. O ir kasmet atsiranda kokių nors naujienų, simbolių, tendencijų.

– Kaip manote, žmonės labiau linkę pirkti gatavas dekoracijas ar mieliau jų pasigamina patys?

– Manau, kad gyvenant tokiu tempu, kokiu dabar gyvename mes, žmonės tikriausiai linkę dekoracijų nusipirkti. Bet vis populiaresnės tampa įvairios kalėdinės dirbtuvės, kuriose galima pasigaminti, pavyzdžiui, advento vainiką ar net stilizuotą eglutę. Kuo toliau, tuo daugiau žmonių susidomi tokiomis dirbtuvėmis.

Bet, kita vertus, ir šiuo atveju žmonės, kurie ateina į dirbtuves, moka pinigus. Tad eina ne dėl to, kad sutaupytų, o dėl gerų emocijų, galbūt kartu su savo vaikais, šeimos nariais praleisti laiką. Tai – Kalėdų dvasios gaudymas, nes pasigaminti įvairių dekoracijų tokiu būdu tikrai nėra pigiau.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi