Gyvenimas

2018.12.05 13:04

V. Jakučinskaitė: nuotaka gali šokiruoti, važiuoti motociklu ar šokti parašiutu

LRT.lt2018.12.05 13:04

Nuotaka gali žengti prie altoriaus dėvėdama griežtą kombinezoną, rankas laikydama kišenėse, gali apsieiti be primestos nuomonės ar anytos patarimų. Taip portalui LRT.lt atsiųstame laiške būsimoms nuotakoms rašo dizainerė Viktorija Jakučinskaitė. Per ilgus darbo metus ji yra mačiusi pačių įvairiausių nuotakų, besiruošiančių tarti lemtingą „taip“ bažnyčiose, pilyse, ant jūros kranto, kalnų papėdėje, Lietuvos širdyje ir egzotiškose kraštuose, tačiau kūrėja pastebi, kad moterys vis dažniau nori kitokių, nei įprasta, vestuvių.

V. Jakučinskaitės laiškas būsimoms nuotakoms:

Kokia Tu nori būti  pačią svarbiausią dieną?

Sukneles nuotakoms kuriu jau 15 metų ir kiekvieną rudenį pas mane skuba tos, kurios dar tik planuoja tą didžiąją dieną. Tą dieną, apie kurią ir Tu svajoji nuo pat vaikystės. Vartydama  draugių nuotraukas socialiniuose tinkluose ne kartą svarstei  –  kokia gi nori būti Tu. Gal romantiška, valiūkiška, viliojanti ar bohemiška, o gal nuotaka, kuri šokiruoja ir laužo bet kokius standartus? Aš kasmet Tave įsivaizduoju ir mano galvoje gimsta aibė idėjų. Dažniausiai skirtingų, visiškai nepanašių.

Viena mano kūrybos pusė – tai romantiškos, siuvinėjimais dekoruotos, lengvos kaip pūkas suknelės. Su jomis nuotakos atrodo lyg fėjos ar karalaitės iš pasakos. Jos turi seksualumo, bet neatidengia daugiau negu reikia.

Tokioms suknelėms aš naudoji daug tiulio ir modeliuoju ilgus šleifus, todėl sijonai panašūs į lengvus debesėlius, o pati nuotaka –  lyg iš dangaus nužengusį angelą. Su tokia  suknele  atrodytum trapi ir nežemiška.

V. Jančenkovo/No Drama Foto nuotr.

Dažnai kiek atidengiu gražius pečius arba leidžiu Tau parodyti grakščias kojas aukštai pakeldama sijono  skeltuką. Noriu, kad artimieji žiūrėdami į Tave, brauktų ašaras iš susijaudinimo ir grožio – nes tai Tavo diena ir Tu esi laiminga.

Bet gal romantinis įvaizdis Tau svetimas? Tu esi toji, kuri nori atrodyti itin stipri ir demonstruoti pasitikėjimą savimi, kuriai nereikia nei blizgučių, nei dirbtinių gėlių? Tau labiau rūpi tvirtas charakteris ir požiūris į gyvenimą, negu romantiški paistalai. Tu renkiesi lygius matinius audinius, kurie krenta sunkiomis klostėmis ir nemėgsti gipiūro raštų. Tavo šūkis, renkat drabužius, –  mažiau yra  daugiau. Tau patinka, kai suknelė atkartoja Tavo kūno linijas, o sijonas neplazda. 

Arba Tau nė motais tos visos suknelės ir tiulis, ir žengsi prie altoriaus dėvėdama griežtą kombinezoną, rankas laikydama kišenėse. Nes Tu  –  lygiavertis savo būsimo vyro partneris ir nesiruoši vaidinti nuolankios mergaitės?

Tu gali vairuoti motociklą, šokti su parašiutu, šokti iki ryto arba tyliai žiūrėti jam į akis ir svajoti apie pulką gražių vaikų. Kokia tu bebūtum, aš noriu susipažinti ir išgirsti būtent Tavo suknelės istoriją. Nes aš kuriu sukneles pagal Tavo gyvenimo filosofiją Ir man esi įdomi Tu, nes esi  asmenybė. Be primestos kažkieno nuomones, mamos ir anytos patarimų. Gryna Tu. Ir tuomet mes kartu suprasime – Tu esi būtent tokia nuotaka, kokia esi.

 Tavo Viktorija 

Daugiau dizainerės V. Jakučinskaitės patarimų būsimoms nuotakoms rasite čia.   

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.