Naujienų srautas

Gyvenimas2018.11.28 20:11

Ginekologė: menopauzę reikšmingai paankstinti gali ir rūkymas

Įprasta menopauzė prasideda apie 50-uosius moters gyvenimo metus. Tačiau kai kurioms moterims, kurios artėja 40-ųjų gyvenimo metų link, gali pasireikšti priešlaikinės pagrindinės menopauzės simptomas – sutrikęs vaisingumas. Tokios moterys dažnai susiduria ir su kitais gyvenimo kokybės keblumais. Priešlaikinė menopauzė yra labai specifinė ir sudėtinga, LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ teigia VU Santaros klinikų gydytoja ginekologė Raminta Baušytė.

Įprastinė menopauzė dažniausiai pasireiškia ankstyvaisiais, tarpiniais ir vėlyvaisiais simptomais: nemiga, karščio bangomis, depresine nuotaika, širdies ritmo sutrikimais. Šie simptomai gali ir užsitęsti, tad moterys turėtų nevengti kreiptis į gydytojus, kad sulauktų reikalingos pagalbos. 

Ginekologė R. Baušytė atkreipia dėmesį, kad labai didelė dalis priešlaikinės menopauzės atvejų yra neaiškios kilmės, tačiau reikšmingos įtakos kiaušidžių funkcijai turi ir rūkymas, kenkiantis jų veiklai.

Priežasčių, darančių įtaką priešlaikinės menopauzės atsiradimui, tebeieškoma visame pasaulyje. Kreipiamas dėmesys į onkologinius susirgimus bei jų gydymą – chemoterapiją, radioterapiją, endokrinines, autoimunines ir genetines ligas. 

Plačiau – reportaže. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi