Gyvenimas

2018.11.29 20:26

Įdomiausių kalėdinių mugių Vilniuje kalendorius

Dalia Smagurauskaitė, LRT.lt2018.11.29 20:26

Nuo baro senoviniame traukinio vagone ir sendaikčių turgaus iki kalėdinės labdaros mugės ir kelių šimtų dizainerių vienoje vietoje – tai šiais metais žada kalėdinių mugių organizatoriai Vilniuje. Jose bus galima ne tik įsigyti dovanų sau, draugams ir artimiesiems, bet pasiklausyti muzikos, pasimėgauti maistu ir gėrimais, pabendrauti.

Šv. Stotis: nepriklausomas Kalėdų miestelis

Kiek daugiau nei mėnesį Vilniaus geležinkelio stoties prieigose įsikurs nepriklausomas Kalėdų miestelis. Organizatoriai žada daug pramogų: senoviniame vagone įrengtą barą, sūrio restoraną vagone-restorane, maisto vagonėlių (valgymui skirtos vietos bus įrengtos senų traukinių keleiviniuose vagonuose), spektaklius, koncertus. Dovanų bus galima įsigyti dailininkų, dizainerių ir sendaikčių mugėje. Viską papuoš netradicinė Kalėdų eglė.

Kada: lapkričio 30 d.–sausio 2 d.

Kur: Vilniaus geležinkelio stoties teritorija

Įėjimas: nemokamas

Tarptautinė Kalėdų labdaros mugė

Lietuvoje veikiančių užsienio šalių ambasados jau 16 kartą Vilniaus Rotušėje rengia Tarptautinę Kalėdų labdaros mugę. Joje bus galima įsigyti ambasadorių žmonų, ambasadų darbuotojų, visuomeninių organizacijų atstovų pagamintų rankdarbių, kalėdinių dekoracijų, papuošalų, saldumynų ir įvairių suvenyrų. Tarptautinė Kalėdų labdaros mugės metu surinktos lėšos bus paaukotos organizacijoms, kurių tikslas – pagerinti nuskriaustų šalies vaikų, moterų ir senyvo amžiaus žmonių gyvenimą Lietuvoje.

Kada: gruodžio 1 d., 12.00–18.00 val.

Kur: Vilniaus Rotušė, Didžioji g. 31, Vilnius

Įėjimas: auka nuo 1,00 euro

Kalėdų miestelis Katedros aikštėje

Bene gražiausia ir laukiamiausia kalėdinė erdvė Vilniuje, sutraukianti lankytojus iš Lietuvos ir užsienio –Kalėdų miestelis Katedros aikštėje. Aplink išskirtinio dizaino Kalėdų eglę įsikurs pusšimtis pasipuošusių medinių namelių. Prekeiviai siūlys išskirtines rankų darbo dovanas, suvenyrus, skanėstus ir gėrimus.

Kada: gruodžio 1 d.–2019 m. sausio 7 d.

Kur: Katedros aikštė, Vilnius

Įėjimas: nemokamas

BNS nuotr.

Kalėdų miestelis Rotušės aikštėje

Rotušės aikštėje Vilniuje šiais metais vėl švytės elegantiška Kalėdų eglutė ir Kalėdų miestelio erdvės. Čia bus galima smagiai praleisti laiką, sušilti, pavalgyti ir išsirinkti kalėdinių dovanų.

Kada: gruodžio 1 d.–2019 m. sausio 7 d.

Kur: Katedros aikštė, Vilnius

Įėjimas: nemokamas

Love Winter kalėdų mugė

Love Winter Kalėdų mugė šiais metais persikels į restauruotų ir viešbučiu paverstų didikų Pacų rūmų kiemą pačioje Vilniaus  širdyje. Istorinių rūmų kieme dviem dienoms įsikurs apie 70 dizainerių ir siūlys įsigyti unikalių dovanų. Ypatingą atmosferą sukurti padės žinomo floristo Manto Petruškevičiaus dekoruota kalėdinė eglė, karštas vynas.

Kada: gruodžio 1–2 d., 10.00–21.00 val.

Kur: Pacų viešbutis, Didžioji g. 7, Vilnius

Įėjimas: nemokamas

Didžioji kalėdinė Vilniaus mugė

Antrą kartą rengiamoje Didžiojoje kalėdinėje Vilniaus mugėje dalyvaus apie 500 dizainerių, dovanų, atributikos, interjero, grožio produktų kūrėjų, maisto  gamintojų. Mugė vyks net 2 parodų centro salėse: 5-oje salėje išsidėstys mados ir grožio mugė ,,Design for life” bei atskira erdvė skirta vaikams, jų priežiūrai reikalingoms priemonėms, žaislams bei pramogoms, 4-toje salėje kursis  maisto produktų gamintojai, prekiausiantys tiek tradiciniais, tiek šiuolaikiniais, ekologiniais ar saldžiais gaminiais.

Kada: gruodžio 8 d., 10.00–20.00 val.

Kur: LITEXPO, Laisvės pr. 5, Vilnius

Įėjimas: nemokamas

Gellinger/Pixabay nuotr.

Commune Art Kalėdų mugė Vilniuje

Commune Art Kalėdų mugėje Vilniuje jau 8 kartą bus galima ramiai ir be streso pasirūpinti kalėdinėmis dovanomis sau ir artimiesiems. Mugėje dalyvaus talentingi kūrėjai, kurių darbų rasti įprastose parduotuvėse sunku. Be to, Commune Art Kalėdų mugėje bus galima dovaną susikurti patiems, pamatyti, kaip kuriama muzika, paragauti vegetariškų patiekalų, saldumynų ir gėrimų ar net susirasti naujų draugų.

Kada: gruodžio 15–16 d., 10.00–20.00 val.

Kur: Kauno g. 34, Vilnius

Įėjimas: nemokamas

Kalėdų Pop Up

Kalėdų Pop Up mugėje Vilniuje dalyvaus apie 80 įdomiausių, aktualiausių ir stipriausių lietuviško dizaino prekės ženklų – drabužių, juvelyrikos, interjero ir galanterijos kūrėjai, kosmetikos ir maisto gamintojai. Miestiečiai ir miesto svečiai galės pamatyti naujausio sezono kolekcijas bei gaminius, įsigyti juos sau ar padovanoti draugams ir artimiesiems.

Kada: gruodžio 15–16 d., 11.00–19.00 val.

Kur: Kablys, Kauno g. 5 Vilnius

Įėjimas: nemokamas

„Dizaino Kalėdos“ Dizaino skvere

Vinco Kudirkos aikštėje net 6 dienas veiks vilniečių ir miesto svečių jau pamėgtas Dizaino skveras ir kalėdinė mugė „Dizaino Kalėdos“. Šildomuose paviljonuose unikalių kalėdinių dovanų įsigyti siūlys daugiau nei 100 dizainerių ir kūrėjų. Sau ar artimiesiems bus galima įsigyti papuošalų, drabužių, odos dirbinių ir namų dekoro elementų, taip pat pabendrauti su jų autoriais.

Kada: gruodžio 18–22 d., 10.00–20.00 val., gruodžio 23 d., 10.00–16.00 val.

Kur: Vinco Kudirkos aikštė, Vilnius

Įėjimas: nemokamas

BNS nuotr.

Uptown Christmas: paskutinės minutės mugė

Kaip ir kiekvienais metais paskutinės minutės kalėdinė mugė tiems, kurie dar nespėjo nupirkti dovanų draugams ir artimiesiems, vyks menų fabrike „Loftas“. Mugėje dalyvaus kelios dešimtys lietuvių dizainerių ir kūrėjų, jie įsikurs net dviejuose „Lofto“ aukštuose. Paskutinės minutės mugėje bus galima ne tik įsigyti originalių dovanų, jas puošniai supakuoti, bet ir pasiklausyti koncertų, paragauti gardžių patiekalų ir kalėdinių gėrimų. Vaikai taip pat atras pramogų sau.

Kada: gruodžio 21 d., 11.00–21.00 val., gruodžio 22–23 d., 11.00–19.00 val.

Kur: Menų fabrikas „Loftas“, Švitrigailos g. 29, Vilnius

Įėjimas: nemokamas

Parengta pagal organizatorių informaciją.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.