Gyvenimas

2018.11.25 12:43

Žiemos švenčių pradžia – su 10 tūkst. numargintų meduolių

LRT.lt2018.11.25 12:43

Šeštadienį visoje Lietuvoje kvepėjo jubiliejinė Spalvoto meduolio diena, paskelbusi gražiausių žiemos švenčių pradžią. Tarp gausaus būrio dalyvių meduolius margino, savo pavyzdžiu prisijungti prie šventės kvietė ir gerai žinomi žmonės, rašoma pranešime spaudai.

10 metus rengiama šventė vyko daugiau kaip 30 kepyklėlių ir bendruomenių visoje šalyje, o prie meduolių marginimo ir gražios iniciatyvos palaikymo prisidėjo ir būrys gerai Lietuvoje žinomų pramogų ir sporto pasaulio žmonių. Tarp ištikimų Spalvoto meduolių dienos dalyvių buvo ir dainininkė Monika Linkytė kartu su gausia giminių palaikymo komanda.

Drauge su dukra Ona meduolius margino ir dainininkė Ieva Narkutė. Nuoširdžiai pasinėrusi į šventės idėją at-likėja džiaugėsi, kad Lietuvoje turime tokią gražią šventę, kai galime prasmingai kartu praleisti laiką.

„Smagu pabūti ten, kur vyksta įvykiai, sujungiantys žmones, o ne atskiriantys. Svarbu ne tik artėjant šventėms būti panašesniams vieniems į kitus, švelnesniems, empatiškiems ir suprasti, kad mus jungia daug bendrų dalykų, – mintimis dalinosi I. Narkutė ir juokaudama pridūrė, kad tokios šventės metu galima netgi atrasi savyje neįtikėtiną talentą marginti meduolius.

Nemokamai spalvinti meduolių ir prisidėti prie globotinų vaikų savanorystės skatinimo kvietė ir dainininkė Ingrida Kazlauskaitė, aktorė Eglė Jackaitė, daugkartinis Europos ir pasaulio čempionas, olimpinis vicečempionas kanojininkas Jevgenijus Šuklinas.

20-yje Lietuvos miestų šiemet vykusi šventė kartu su Vaiko teisių apsaugos tarnyba ir garbaus amžiaus žmonėms įkurta iniciatyva „Sidabrinė linija“ šiais metais kvietė burtis drauge ne tik atitolusias šeimas ir bendruomenes, bet ir sumažinti atskirtį tarp kartų. Globotinų vaikų organizuojama šventė suvienijo trejetą kartų, drauge numarginusių daugiau nei 10 tūkst. šventinių meduolių.

„Dėkojame idėjos sumanytojams ir šios jau gražia tradicija tapusios prasmingos šventės įgyvendintojams už skleidžiamas vertybes, visuomenės skatinimą pažinti vaikų globos namuose augančius vaikus, priimti juos į savo šeimas, bendruomenes, suteikti namus, dėmesį ir meilę“, – džiaugėsi Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos, Įvaikinimo ir globos skyriaus vedėja Agnė Marčiukaitienė.

Spalvoto meduolio diena yra ir prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos kampanijos „Už saugią Lietuvą“ dalis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.