Gyvenimas

2018.11.17 15:40

„Skraidantis žmogus“ G. Skučas: šokant nuo uolos ar kalno baimė niekur nedingsta

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.11.17 15:40

Parašiutininkas, ekstremalaus sporto gerbėjas Gytis Skučas yra vienas iš keliolikos lietuvių, išbandžiusių „base“ tipo šuolius, atliekami nuo fiksuotų objektų – dažniausiai uolos arba kalno. Ekstremalas sako, kad ruošiantis šuoliui baimė niekur nedingsta – ji kitokia nei įprastos fobijos, suvaldoma. Pirmas šuolis, kaip sako vyras, yra baisiausias, bet kuo toliau, kuo daugiau šuolių atlieki, tuo baimė mažėja.

„Gaunamas malonumas atsveria baimę. Visada pasveri – niekas per prievartą tavęs neveda ant kalno, niekas nesiūlo šokti nuo jo mainais į kažką. Tiesiog darai tai dėl savo malonumo“, – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ sako parašiutininkas, per 20 metų atlikęs apie 4000 šuolių. 

Lietuvoje, kaip jis sako, parašiutininkų nėra daug – apie kelis šimtus, bet aktyvių šuolininkų yra kelios dešimtys.

Norinčius išbandyti šuolius, vyras pataria atvykti į specialius aerodromus, kur instruktorius per 10 minučių paruošia žmogų ekstremaliam pojūčiui. Technika, naudojama šuolių metu, yra labai patobulėjusi, todėl sužeidimų ar traumų skaičiai sparčiai mažėja. Šiuo metu daugelis šuolius laiko pramoga, o G. Skučas rekomenduoja visiems bent kartą per gyvenime pabandyti šokti nuo kokio nors objekto.

Išsamiau – įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.