Naujienų srautas

Gyvenimas2018.11.19 14:01

B. Vanagas ruošiasi Dakaro raliui: su savimi vešis neįprastą talismaną

Norint važiuoti smėliu, reikia specialių įgūdžių – kai įprastame kelyje padaręs vieną klaidą gali prarasti keletą sekundžių, smėlyje padarytos klaidos gali kainuoti dešimtis minučių ar net kelias valandas, sako 2019 metų sausį Peru vyksiančiam Dakaro raliui besiruošiantis autosporto lenktynininkas Benediktas Vanagas. Be to, priduria jis, didžiausias pasiruošimas vyksta dabar – pačiose lenktynėse belieka parodyti sukauptas kompetencijas.

„Darželyje mano laikais berniukai norėdavo būti kosmonautais, mergaitės – gydytojomis, o aš norėjau būti „BelAZ“ sunkvežimio vairuotoju. Tai didelis savivartis, kurio vienas ratas gali būti kaip dviejų aukštų namas. Kažkuria prasme mano svajonė išsipildė – tapau vairuotoju“, – sako B. Vanagas.

Dabar B. Vanagas vėl ruošiasi Dakaro raliui, kuris 2019 metų sausį vyks Pietų Amerikoje, Peru. Lenktynininkas teigia, kad svarbiausias pasiruošimas vyksta būtent dabar.

BNS nuotr.

B. Vanago teigimu, dabar, besiruošiant Dakarui, vyksta patys sudėtingiausi mūšiai,o daugelis žmonių sako, kad dabar komandai teks daug ir sunkiai dirbti. Bet, įsitikinęs lenktynininkas, didžioji dalis viso darbo jau padaryta.

„Į ralį važiuojame tik parodyti, ką jau esame išmokę, kaip esame pasiruošę. Lapkričio 20 dieną mūsų technika jau pajuda į Prancūziją – iki to laiko turime būti visiškai pasiruošę. Visas savo „geležis“ – sunkvežimius, visureigius, sportinį automobilį, visą inventorių, atsargines detales išsiunčiame į Pietų Ameriką. Patys ten skrisdami sausio mėnesį su savimi turėsime tik rankinį bagažą ir savo kompetencijas“, – priduria B. Vanagas.

Kartu su savimi į Peru lenktynininko komanda vešis ir neįprastą talismaną, kurį B. Vanagui įteikė Gabrielius Liaudanskas-Svaras.

„Iš tiesų neturiu jokių talismanų – mano giliu įsitikinimu, didžiausias talismanas yra pasiruošimas. Bet geras mano bičiulis Svaras padarė mums talismaną – mažą mano kopiją – statulėlę su kombinezonu. Šis talismanas keliauja su mumis į Pietų Ameriką, fotografuojasi pačiose keisčiausiose ir netikėčiausiose vietose – gyvena atskirą gyvenimą. Tam tikra prasme jis yra mūsų komandos talismanas“, – šypsosi jis.

Nors dažniausiai Dakaro ralis tęsiasi per kelių valstybių teritorijas, šiais metais lenktynininkai važiuos vienoje valstybėje – Peru.

„Lenktynininkams šis Dakaras bus ypač sudėtingas – visas bus smėlynuose. Smėlis – specifinis paviršius, o norint juo važiuoti reikia specialių įgūdžių – kai šiaip padaręs vieną klaidą gali prarasti keletą sekundžių, smėlyje padarytos klaidos gali kainuoti dešimtis minučių ar net kelias valandas. Reikės būti ypač išmintingiems – nebūtinai tik greitiems, bet būtinai nedaryti klaidų“, – tikisi B. Vanagas.

Nors lenktynės – ekstremalus sportas, B. Vanagas mano kitaip: „Man dažnai sako, kad užsiimu ekstremalia veikla, bet taip nesijaučiu. Supratau viena – ekstremalu daryti tai, ko nemoki. Man, pavyzdžiui, ekstremalu gaminti valgyti.“

Plačiau – laidos įraše.

Parengė Gertrūda Stripeikytė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi