Gyvenimas

2018.11.20 18:36

Sloga be peršalimo gali būti itin rimtos ligos simptomas

LRT TELEVIZIJOS laida „Klauskite daktaro“, LRT.lt2018.11.20 18:36

„Ką daryti, jei net praėjus septynioms dienoms sloga nesibaigia?“ – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Klauskite daktaro“ teiraujasi Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorius Alvydas Unikauskas. Numoti ranka į tai nereikėtų, anot gydytojo, tai gali reikšti rimtas sveikatos problemas, ne tik alergiją ar hormonų disbalansą.

Sakoma, kad sloga – gydysi ją ar negydysi – praeis po septynių dienų, sako daktaras. Jis pasakoja, kad nosyje esančios gleivės – barjeras virusams. Nuo jų spalvos priklauso, kaip stipriai mums verta sunerimti, įspėja jis.

Kodėl sloguoju, nors neperšalau?

Laidoje viešėjęs Kauno klinikų ausų, nosies ir gerklės ligų gydytojas, otorinolaringologas – otochirurgas Giedrius Gylys sako, kad esant alergijai gleivės paprastai būna skaidrios. „Permatomos, tačiau vandeningos gleivės susijusios su amžiumi ir hormonų disbalansu, o gelsvai žalsvos – sufleruoja sinusitą“, - pasakoja G. Gilys. Jo teigimu, sunerimti vertėtų tada, kai permatomose gleivėse atsiranda kraujas – tai gali sufleruoti apie onkologinį susirgimą arba kvėpavimo takuose esantį svetimkūnį.  

„Norėčiau mūsų žiūrovams priminti, kad išliktų dėmesingi ir neignoruotų nosies siunčiamų ženklų. Kaip supratote, sloga – ne visuomet toks nekaltas dalykas: yra didžiulis skirtumas tarp paprastos alerginės slogos ir rimto įsisenėjusio sinusito. o ką jau kalbėti apie onkologiją. Tačiau neišsigąskite. laiku suteikta pagalba užkerta kelią rimtoms ligoms“, – primena A. Unikauskas.

Parengė Eimantė Juršėnaitė.

Visas pokalbis su G. Gyliu – laidos įraše.