Gyvenimas

2018.11.16 10:37

S. Savickis-Stano: vėžio diagnozė man skambėjo kaip mirties nuosprendis

LRT.lt2018.11.16 10:37

„Kad nesu nemirtingas sužinojau vėlyvą šių metų pavasarį stovėdamas Santariškių ligoninėje. Daktaras liūdnai palingavo galva besdamas pirštų į didžiulį šešėlį tarp plaučių rentgeno nuotraukoje – tai tikrai ne oro kišenė, tai piktybinis auglys“, – savo „Facebook“ paskyroje rašo žinomas atlikėjas ir dainų kūrėjas Stanislavas Savickis-Stano.

Žinomas atlikėjas savo „Facebook“ paskyroje parašė ilgą įrašą apie jau kelis mėnesius kankinančią negandą – kraujo vėžį. Jis prisipažįsta ilgai svarstęs, ar prabilti viešai: „Dvejojau, žmonės jau nebežiūrės į mane kaip anksčiau, o dėl to labiausiai pikta. Dėl to ir kalbu. Diagnozė vėžys daugumai skamba lyg mirties nuosprendis. Aš ir pats taip galvojau. Pirmas dvi savaites buvau atsidūręs pragare, giliausioje depresijoje ir pasimetime, numečiau daugiau svorio nei per visą gydymą.“

Žinomas vyras dalijasi savo patirtimis apie gydymą, bičiulio Deivydo Zvonkaus palaikymą, šeimos patirtas emocijas. „Šiandien daugybė žmonių išgirs diagnozę – vėžys ir prasidės jų pažintis su baime. Aš noriu jus visus apkabinti ir pasakyti – nebijokite, mus užklupo netikėtas išbandymas, bet nebijokite, tai tiesiog liga, ji vaisai kitokia nei prieš dvidešimt metų. Ji tikrai gydoma, – rašo S. Stavickis-Stano. – Aš sergu vėžiu, bet pasveiksiu." 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.