Gyvenimas

2018.11.09 17:59

M. Obama prisipažino patyrusi persileidimą ir pasinaudojusi dirbtiniu apvaisinimu

BNS2018.11.09 17:59

Buvusio JAV prezidento Baracko Obamos žmona Michelle atvirai papasakojo apie „pasimetimą ir vienatvę“, kai prieš 20 metų buvo patyrusi persileidimą, po kurio jai pavyko susilaukti dviejų dukterų tik po in vitro apvaisinimo procedūrų.

„Jaučiausi lyg būčiau pralaimėjusi, nes nežinojau, kokie dažni yra persileidimai – juk mes apie juos nekalbame, – atviravo buvusi pirmoji JAV ponia viename interviu, kurio ištraukos penktadienį buvo parodytos televizijos ABC laidoje „Good Morning America“. – Gyvename savo skausmu, jaučiamės sužlugdyti.“

M. Obama tai pat prisipažino, kad savo dukterų – 17 metų Sashos ir 20-metės Malia – jiedu su vyru susilaukė po dirbtinio apvaisinimo procedūrų.

„Tai suvokiau būdama 34-erių ar 35-erių, – prisiminė 54 metų moteris, duodama interviu, kuris visas bus parodytas sekmadienį. – Mums teko daryti IVF (dirbtinį apvaisinimą).“

Šio atviro pokalbio ištraukos paskelbtos prieš antradienį numatytą M. Obamos memuarų knygos „Tapsmas“ (Becoming) pasirodymą. Savo atsiminimuose ji atvirauja apie viską – nuo savo vaikystės Čikagoje, susidūrimo su rasizmu visuomeniniame gyvenime iki tapimo pirmąja JAV juodaode prezidentiene.

Knygoje prezidento sutuoktinė nemažai vietos skyrė gyvenimo metams, praleistiems Baltuosiuose rūmuose. Savo knygoje M. Obama nesutvardė pasipiktinimo dabartiniu prezidentu Donaldu Trumpu. Ji rašo apie sukrėtimą, kurį patyrė sužinojusi, kas pakeis jos vyrą Ovaliajame kabinete, ir bandymą „visą tai blokuoti“.

Michelle knygoje stebisi, kaip 2016 metų rinkimuose šitiek moterų galėjo pasirinkti moterų niekintoją, o ne H. Clinton. Ji prisiminė, kad ji net drebėjo iš pasipiktinimo, išgirdusi paviešintą įrašą, kuriame D. Trumpas giriasi leidžiantis grabinėti moterų intymias kūno dalis.

Moteris tai pat kaltina D. Trumpą kūno kalba „persekiojus“ H. Clinton rinkimų debatuose. Ji rašo, kaip dabartinis prezidentas sekiojo paskui demokratų kandidatę po sceną, stovėjo šalia, norėdamas „sumenkinti jos buvimą“.

Antradienį M. Obama pradeda savo knygos pristatymo turą ne knygyne, bet Čikagos arenoje „United Center“. Į renginį, kurį ves JAV televizijos pokalbių laidų žvaigždė Oprah Winfrey, jau išpirkta dešimtys tūkstančių bilietų, kainuojančių nuo 30 iki kelių tūkstančių dolerių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.