Gyvenimas

2018.11.09 18:06

Atšalus orams drabužių prireikia ir augintiniams: kainos svyruoja nuo 20 iki 150 eurų

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.11.09 18:06

Rudenį ir žiemą vėjo neperpučiamus šiltus apdarus iš spintų traukia ne tik žmonės – subjurus orams smarkiai išauga drabužių šunims paklausa. Ar tai mada, ar būtinybė, ir kiek keturkojų drabužiai paplonina šeimininkų pinigines?

Trejų metų rusų toiterjerė Gilė turi šešis aprangos komplektus – šeimininkė jos neaprengtos į lauką neišleidžia jau kelias savaites. Subjurus orams, vis daugiau žmonių suskumba ieškoti komfortiškos aprangos ne tik sau, bet ir savo augintiniams – gyvūnų prekių pardavėjai sako, kad tokių rūbų paklausa įsibėgėjus rudeniui padidėja ne procentais, o kartais.

Drabužių šunims kainos svyruoja nuo 20 iki 150 eurų, bet keturkojams augintiniams šeimimininkai nieko nešykšti.

„Supratau, kad mūsų pasivaikščiojimai per tokį orą trumpėja ir trumpėja. Grįžęs namo turi visus sniego bumbulus tirpinti, o tai užima daug laiko. Tad sukirba mintis, ką reikėtų padaryti, kad to sniego nebūtų. Taip ir kilo mintis apie kombinezoną šunims“, – pasakoja šunų Kačio ir Ralio šeimininkė Irina Petrusevič.

Gyvūnų prekių pardavėjai sako, kad šiltuoju metų laiku šunų drabužiai apskritai nesulaukia susidomėjimo, o orams subjurus, kombinezonų, striukių ir kitų rūbelių keturkojams parduoda nuo dešimties iki keliolikos per dieną.

„Dažniausiai, kai prasideda lietūs, šeimininkai labiausiai atkreipia dėmesį, kad apsaugotų augintinį nuo lietaus, nuo drėgmės, kad mažiau augintinis išsipurvintų. Taip pat rūpi ir apsauga nuo šalčio, nes dauguma šuniukų, kurie pripratę gyventi namuose, pajutę pirmąjį šaltuką labai greitai peršąla ir tada jau reikia veterinaro pagalbos“, – sako prekių gyvūnams parduotuvių tinklo „PetCity“ atstovė Aušrinė Baškytė.

Veterinarai pataria, kad drabužiai turėtų labiausiai saugoti šunų krūtinės ląstą ir papilvę. Užėjus šalčiams, rengti reikėtų ne tik trumpaplaukius ir ploną kailį turinčius šunis, bet ir žemaūgius ilgaplaukius augintinius, kurių kailis lauke sušlampa. Aprangos reikėtų ir neseniai sirgusiems ar ilgalaikių sveikatos problemų turintiems, senesniems nei 7-erių metų šunims.

Plačiau – Giedrės Baltrušytės reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.