Gyvenimas

2018.11.05 13:46

Šuns išlaikymui – keliasdešimt eurų per mėnesį: kai kuriose šalyse augina kaip vaiką

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.11.05 13:46

Nusprendę įsigyti gyvūną turėtumėte įvertinti, ar galėsite jam skirti ne tik pakankamai laiko, bet ir pinigų – tyrimai rodo, kad žmonės mano išleisiantys maždaug 7 kartus mažiau, negu prireikia iš tiesų. Gyvūno išlaikymas per mėnesį gali kainuoti kelias dešimtis eurų.

Gyvūno išlaikymo kaina, kaip rodo tyrimai, labiausiai priklauso nuo jo dydžio.

Jungtinių Valstijų veterinarų asociacija apskaičiavo, kad pigiausia auginti žuvytes, brangiausia – šunis. Tuo metu katės buvo ketvirtoje vietoje iš septynių. Už jas brangiau auginti papūgas, vėžlius ir šunis. Pigiau – triušius bei kitus graužikus.

Šuns išlaikymo kaina priklauso nuo jo dydžio. Skaičiuojama, kad daugiausia Europoje šunų ėdalui per mėnesį išleidžia norvegai – apie 50 eurų vieno šuns šerimui. Norvegai daug dėmesio kreipia į tai, kokį ėdalą duoda savo augintiniui, be to, kai kurios veislės laikomos tautiniu paveldu, todėl svarbu, kad tie šunys būtų kuo sveikesni.

Lietuvoje veterinarai sako, jog šuns išlaikymui per mėnesį prireikia nuo keliolikos iki 30 eurų. Kaina priklauso nuo to, kokiu maistu augintinį šersite.

O kai kuriose šalyse šunų išlaikymas net panašus į vaiko auginimą. Pavyzdžiui, Šveicarijoje negalima palikti šuns ilgiau nei kelioms valandoms – būtina jį vesti į dienos centrą.

Išsamiau – įraše pasakoja LRT žurnalistė Jurgita Čeponytė.