Gyvenimas

2018.11.03 20:00

Laiku negydomas parodontitas sukelia sąnarių ligą

Reumatoidinis artritas – iš pasalų smogianti ir sąnarius sugriaunanti liga, nepaliekanti vilties panaikinti pasekmes,  LRT TELEVIZIJOS laidoje „Klauskite daktaro“ sako Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorius Alvydas Unikauskas. Jo teigimu, ligos atsiradimą lemia ne tik genetika.

Jo teigimu, reumatoidinis artritas pažeidžia visas sąnario sudedamąsias dalis: kapsulę, vidinį dangalą, raiščius, kremzlę ir kaulus. Negydoma ši pažeidžia širdį, plaučius, odą, inkstus, kepenis, akis. Ir šią ligą, pasak profesoriaus, lemia ne tik genetika. Yra dar keletas veiksnių, kurie padidina ligos tikimybę.

Hormoninės priežastys.

Rūkymas, kuris ypač pavojingas, jei turite genetinį polinkį susirgti šia liga.

Parodontitas. Uždelsus parodyti jį gydytojui, galite turėti rimtų pasekmių. Beje, parodontitas padidina ne tik reumatoidinio artrito, bet ir širdies ligų bei vėžio tikimybę.

Mikrobiota (žarnyno bakterijos). Jei vienų mikroorganizmų smarkiai padaugėja, kitų – sumažėja ir blogųjų mikroorganizmų yra daugiau, rizika susirgti reumatoidiniu artritu padidėja.

Antikūniai/svetimkūniai. Kai imuninės ląstelės pradeda kovoti prieš savo

organizmo baltymus, dėl nepaaiškinamų priežasčių palaiko juos antikūnais ir pradeda naikinti, prasideda lėtinis, pats save palaikantis uždegimas.

– Nutukimas. Paprastai dėl antsvorio kelių ir pėdų sąnariams tenka itin didelis krūvis.

Parengė Eimantė Juršėnaitė.

Išsamiau apie ligos priežastis ir gydymo būdus – laidos „Klauskite daktaro“ įraše.