Gyvenimas

2018.10.31 09:50

Maisto svarba sveikatai: nuo mitybos priklauso net emocijos

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.10.31 09:50

Kaip gyventi sveikiau, neretas pradeda ieškoti, kai pašlyja savijauta. Simona Bakėjienė teigia, kad nuo maisto priklauso net emocijos, ir pataria – jei su jomis nesusitvarkote – pažvelkite į savo lėkštę. 

Kiekviena S. Krupovnickaitės-Bakėjienės diena, kartais penktą, kartais aštuntą ryto, prasideda nuo maisto gamybos visai šeimai. Ne tik pusryčiams, bet ir visai dienai. Simonos šeima nemaža – kartu su sporto treneriu Ignu Bakėjumi turi tris sūnus, mažiausiajam – pusantrų.

Neatskiriamas jų šeimos ryto gėrimas – vaisių kokteilis. Toks maistas, teigia moteris, yra maistingas ir skanus, tačiau pagaminamas greitai ir paprastai. 

Ignas ir buvo tas žmogus jų šeimoje, kuris kreipė sveikesnio gyvenimo būdo link. Tačiau ir pačiai Simonai teko ieškoti sprendimų, kaip jaustis geriau ir pasirūpinti savo sveikata.

Pradėjusi ieškoti informacijos internete Simona sako greitai supratusi – ten lengva paklysti ir ne viskas taip, kaip aprašyta, veikia. Mitybos taisykles jų šeimai sudėliojo dietologė, o Simona sako besilaikanti principo – pirma išbandyti ir tada spręsti, ar veikia. Jų šeimai svarbu gerti pakankamai vandens, valgyti vegetarinį visavertį maistą ir maitintis pagal režimą.

Išsamiau apie Bakėjų šeimos valgymo principus – Ievos Žigaitės pasakojime.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.