Gyvenimas

2018.10.28 09:17

JAV mokslininkai: dėl streso mažėja smegenys

LRT RADIJAS, LRT.lt2018.10.28 09:17

Mokslininkai pastebi, kad stresas gali būti kenksmingas smegenims. Nustatyta, jog žmonės, kuriems išsiskiria daugiau hormono, kylančio dėl streso ir kitų priežasčių, turi prastesnę atmintį, o jų smegenys – mažesnės. Tai rodo naujas Jungtinėse Valstijose atliktas tyrimas, publikuotas moksliniame žurnale „Neurology“.

Jungtinių Valstijų mokslininkai stebėjo daugiau kaip 2000 vidutinio amžiaus amerikiečių. Jiems atlikti psichologiniai, kraujo ir kiti tyrimai, kurie vėliau pakartoti po 8 metų. Nustatyta, jog žmonės su didesniu hormono kortizolio kiekiu turi prastesnę atmintį, sunkiau išlaiko dėmesį, jų smegenys mažesnės. 

Pasak specialistų, tai ateityje galbūt gali lemti ir silpnaprotystę. Manoma, jog tam įtaką gali daryti stresas, nes dėl jo išsiskiria kortizolio hormonas. Tačiau tyrėjai atkreipia dėmesį, kad šio hormono lygį gali paveikti ir kitos priežastys, pavyzdžiui, stipri infekcija. 

Siekiant sumažinti galimai smegenims kenkiantį kortizolio kiekį organizme, tyrėjai rekomenduoja užsiimti stresą mažinančiomis veiklomis – meditacija, mankštomis, išsimiegoti ir bendrauti su kitais žmonėmis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt