Gyvenimas

2018.10.24 10:44

„Lonely Planet“: 10 miestų, į kuriuos reikėtų nuvykti 2019-aisiais

15min.lt, Edmundas Jakilaitis2018.10.24 10:44

Vienas populiariausių pasaulyje kelionių gidų „Lonely Planet“ paskelbė geriausias kelionių kryptis 2019 metams. Į ekspertų sudarytą sąrašą pateko labai skirtingi miestai - nuo gurmanų sostinės Kopenhagos iki po žemės drebėjimo atsitiesiančio Katmandu ar afrikietiškais ritmais skambančio Dakaro.   

Kopenhaga, Danija. Danijos sostinė yra nepralenkiama Skandinavijos maistą dievinančių gurmanų meka – čia pilna ir aukščiausios klasės prabangių restoranų, ir puikaus gatvės maisto. Veiklos lauke užtenka net ir žiemą: pramogos vilioja Tivoli soduose, slidinėjimas – ant atliekų tvarkymo centro stogo. Jau atsidarė kultūros centras BLOX, o 2019-ųjų viduryje bus pabaigta Cityringen metro linija, tad Kopenhaga taps dar patogesnė.

Kopenhaga, Sandro Kadolfer/Unsplash nuotr.

Šendženas, Kinija. Inovatyvusis Šendženas – Kinijos „Silicio slėnis“. Kadaise garsėjęs kaip pigesnė naktinių linksmybių alternatyva Honkongui, šio miesto įvaizdis dabar visai kitas. Jis traukia dizaino, meno, technologijų inovacijų, indie muzikos gerbėjus. Čia pilna madingų kavinių, mažų alaus daryklų, o buvusiuose sandėliuose kuriasi menininkai.

Šendženas, Denys Nevozhai/Unsplash nuotr. 

Novi Sadas, Serbija. Elegantiškas, bet kartu ir atsipūtęs. Kitąmet čia bus rengiamas jubiliejinis 20-asis muzikos festivalis EXIT, kitąmet Novi Sadas bus ir Europos jaunimo sostinė. Miestas kunkuliuoja nuo jaunų menininkų kūrybinės energijos – čia pinasi muzika, teatras, kinas ir kitos meno rūšys.

Serbija, Polina Rytova/Unsplash nuotr.

Majamis, JAV. Majamis geriausiai žinomas dėl savo nuostabių paplūdimių ir audringo naktinio gyvenimo – kai likusi JAV dalis tirta nuo šalčio, čia galima rasti vasarą. Tačiau pastaraisiais metais miesto įvaizdis plečiasi – jis virsta gurmanų, meno mylėtojų ir dizaino rojumi. Atidarytas naujas 305 mln. JAV dolerių kainavęs mokslo muziejus, Dizaino rajone atsiradę įspūdingų architektūros pavyzdžių, o kultūrinė programa čia patenkins net ir įnoringiausiųjų skonį.

Majamis, Ed Derrico/Unsplash nuotr.

Katmandu, Nepalas. Po 2015 m. įvykusio žemės drebėjimo Katmandu nuotraukose atrodė palūžęs ir gedintis. Tačiau šiandien apie jį kalbama visai kitaip – kai minimas Katmandu, kalbama apie rekonstrukcijas ir atsinaujinimą. Žinoma, dar reikės darbo, tačiau žymiausios istorinės vietos jau laukia lankytojų, o mestos pastangos sumažinti eismo spūstis, smogą ir triukšmą mieste jau duoda pastangų.

Katmandu, Wreindl/Pixabay nuotr.

Meksikas, Meksika. Meksikos sostinė ištisus amžius buvo siejama su nuostabia architektūra ir menu. Čia vienas kitą papildo skirtingi stiliai – senieji, iki Ispanijos atėjimo, atsiradę statiniai, kolonijinės katedros ir įspūdingi šiuolaikinio dizaino pastatai, tokie kaip „Museo Soumaya“. Nieko keisto, kad kitąmet Meksikas bus Pasaulio dizaino sostinė.

Meksikas, Jezael Melgoza/Unsplash nuotr.

Dakaras, Senegalas. Vienas iš dinamiškiausių Afrikos miestų svaigina saulėtais paplūdimiais, spalvingais turgumis ir audringu naktiniu gyvenimu. Nepaisant daugelio atrakcijų čia, Senegalo pajūrio sostinė ilgą laiką nepatekdavo į keliautojų akiratį. Neabejotinai turizmui dabar padės ir naujai atidarytas oro uostas, kurio statybos truko daugiau nei 10 m.

Dakaras, Emerre/Unsplash nuotr.

Sietlas, JAV. Išmanus, progresyvus ir kupinas kūrybinės energijos – Sietlas nėra naujiena. Bet dabar jį aplankyti įdomiau nei kada nors: žymioji „Kosmoso adata“ ką tik buvo atnaujinta, o „Amazon“ sėkmė visiškai pakeitė verslo rajoną – darbuotojai čia dalijasi erdve su 40 tūkst. augalų.

Sietlas, Timothy Eberly/Unsplash nuotr.

Zadaras, Kroatija. Zadaras tarsi pakilo iš pelenų pastaraisiais metais. Karo nuniokotas miestas pražydo kaip nuostabaus grožio kosmopolitinės dvasios vieta. Akmeninės senamiesčio gatvelės veda prie madingų barų ir jaukių kavinių, senovės romėnų palikimo, inovatyvių muziejų ir autentiškų restoranų. Įspūdingiausia vieta – pajūrio promenada, kur minios renkasi paklausyti jūros vargonų.

Zadaras, Sidharth Bhatia/Unsplash nuotr. 

Meknesas, Marokas. Daugumą turistų Maroke pritraukia Marakešas ir Fezas. Meknesas, į kurį 1672 m. buvo perkelta šalies sostinę, tikrai nusipelno daugiau dėmesio – marokietiški rūmai, senovės romėnų pastatų griuvėsiai, žadą atimantys vartai... O netrukus bus atvertas ir sultono Ismailio mauzoliejus, kuris dvejus metus buvo kruopščiai restauruotas.

Meknesas, Daniel Wanke/Pixabay nuotr.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.