Gyvenimas

2018.10.23 12:57

Specialistas pataria, kaip išvengti venų varikozės

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.10.23 12:57

Pirmasis simptomas, kuris turėtų priversti nerimauti, kad galbūt sergame venų varikoze, yra jų išsiplėtimas, LRT TELEVIZIJAI sako kraujagyslių chirurgas dr. Gintaris Vilkevičius. „Vėliau, sutrikus venų kraujotakai, atsiranda ir kiti simptomai: kojų skausmas, sunkumas, nuovargis, atsiranda tinimas, taip pat pradeda varginti skausmingi naktiniai mėšlungiai“, – supažindina jis.

Visgi, kaip pabrėžia G. Vilkevičius, dažniausia priežastis, verčianti žmones kreiptis pas kraujagyslių chirurgą, yra estetinė problema – žmonėms nepatinka, kaip atrodo išsiplėtusios venos.

„Tačiau tai tikrai nėra tik su išvaizda susijusi problema – venų išsiplėtimas yra pavojingas dėl savo komplikacijų, kurios gali būti trombinės ir trofinės. Sergant venų varikoze formuojasi trofai, ilgainiui blauzdose gali atsirasti negyjančios žaizdos. Ši liga taip pat gali sukelti kraujavimą ir suformuoti varikozinių mazgų“, – aiškina chirurgas.

Pasak specialisto, reikšmingiausias venų varikozės rizikos faktorius – paveldimumas. „Tačiau pastebėta, kad venų išsiplėtimu dažniau serga vyresnio amžiaus žmonės, tad kitas rizikos faktorius yra amžius. Venų varikozei reikšmingas ir sėslus gyvenimo būdas, nutukimas, nėštumas, piknaudžiavimas sauna“, – kalba G. Vilkevičius.

Specialistas rekomenduoja nešioti specialias kompresines kojines, kurias dėvint rizika susirgti venų varikoze sumažėja. „Taip pat svarbu, kad pacientas būtų aktyvus, vaikščiotų, bėgiotų, plaukiotų, važinėtų dviračiu. Derėtų ir kontroliuoti kūno svorį, per dažnai nesilankyti saunose, vakarais apsipilti drungnu vandeniu, nes šaltis tonizuoja venas“, – LRT TELEVIZIJAI sako jis.

Daugiau patarimų – laidos įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.