Naujienų srautas

Gyvenimas2018.10.20 11:35

Tavo veidas. Norite dailaus pagurklio – atlikite paprastą pratimą

LRT.lt 2018.10.20 11:35

Norint šiek tiek pakelti po apatiniu žandikauliu esančią zoną, kuri ir išryškinama drabužiais aukštu kaklu, padės vienas labai paprastas, bet efektyvus veido mankštos pratimas, kurį galite atlikti bet kur ir bet kada (automobilyje, darbe, viešajame transporte, prieš televizorių ir pan.). Pratimui nereikės rankų, veidrodžio ar kažkokių papildomų žinių.

Pratimas „Šaukštelis“ (vidiniams kaklo raumenims ir pagurkliui).

Išsitieskite (tiesi nugara ir kaklas). Lengvai atloškite galvą (kilstelėkite smakrą), tačiau neturite jausti jokio stipraus kaklo tempimo. Pratimo tempas vidutinis – pakeltą liežuvį reikia išlaikyti 3 sekundes.

Asmeninio archyvo nuotr.

Priekinę liežuvio priekinę dalį stipriai prispauskite prie gomurio. Iš pradžių galite nepamatyti, kaip įsitempia kaklas, jo centre išryškėja du „pagaliukai“ bei pasitempia pagurklio centras. Tai reiškia, kad pratimas atliekamas taisyklingai.

Svarbu, kad stipriai spaudžiant liežuvį atrodytų, jog gomurys išsipučia kaip balionas (kai kuriems žmonėms), o ne mažėja.

Asmeninio archyvo nuotr.

Jei laikysitės rekomendacijų, susiformuos dailus pagurklis. 1 savaitę – kartą per dieną (po 5 pakartojimus), 2–3 savaitę – po 15 pakartojimų, 4–8 savaitę – po 30 pakartojimų.

Parengė Jurgita Jasiūnienė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi