Gyvenimas

2018.10.19 16:32

Ketvertuko gimimas Kaune: medikai papasakojo apie neeilinį įvykį

Neeilinis įvykis visoje Lietuvoje – jauna moteris iš Panevėžio Kauno klinikose pagimdė ketvertuką. Jaunai šeimai iš Panevėžio gimė trys sūnūs ir dukra. Du berniukai – identiški dvyniai.

Anksčiau vaikų neturėjusiai gimdyvei – per 30 metų.

Kaip teigė Akušerijos ir ginekologijos klinikos Akušerijos skyriaus vadovas doc. Vladas Gintautas, su būsimąja mama jis pirmą kartą susitiko 11 nėštumo savaitę.

„Jau tuomet buvo matyti, kad gims ketvertukas, o vaizdas buvo labai aiškus ir nepakartojamas“, – pasakojo gydytojas.

Gydytojas ramino ir drąsino moterį, sudarė priežiūros planą. Ji kas dvi savaites lankėsi klinikose.

Nuo 22 nėštumo savaitės moteris klinikose praleido iki 32 savaitės. Tolimesnis nėštumas galėjo sukelti komplikacijų, todėl nuspręsta atlikti operaciją.

„Keturi kūdikiai moters įsčiose yra beprotiškai daug“, – kalbėjo gydytojas V. Gintautas.

Pirmieji du naujagimiai svėrė 1808 ir 2004 gramus, identiniai dvyniai –1668 ir 1504 gramus. Operacinėje tuo metu dirbo apie 20 žmonių.

BNS nuotr.

„Visi naujagimiai rodė didelį norą gyventi, perspektyvos labai geros“, – kalbėjo V. Gintautas. Medikai nesiryžo spėlioti, kad mama su naujagimiais galės išvykti į namus.

Berniukai jau perkelti į bendrąjį skyrių, o mergaitė dar liko intensyviosios priežiūros skyriuje.

Kauno klinikose ketvertukai yra gimę 2013 ir 2015 metais. Toks dažnis yra labai didelis. Akušerijos ir ginekologijos klinikos vadovė prof. Rūta Nadišauskienė sakė pastebinti, kad daugiavaisio nėštumo atvejų daugėja ir tai siejo su platesniu pagalbinių apvaisinimo priemonių naudojimu.

„Nepaisant gydytojų kvalifikacijos ir turimos įrangos tai visada yra didelė rizika“, – kalbėjo R. Nadišauskienė.

Panevėžio savivaldybės atstovai jau svarsto, kaip padėti ketvertuko susilaukusiai šeimai.

Panevėžio savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojos Sandros Jakštienės žiniomis, šeima turi būstą, todėl svarstoma galimybė jai padovanoti automobilį. Pasak S. Jakštienės, kartu su Socialinės paramos skyriaus darbuotojais vėliau bus tariamasi, ko dar reikėtų šeimai ir kuo galėtų prisidėti savivaldybė.