Gyvenimas

2018.10.15 15:38

R. Jonaitis su žmona išvyksta metams: norime pasiekti tolimiausius pasaulio kampelius

15min.lt2018.10.15 15:38

Jau po kelių dienų laidų vedėjas Richardas Jonaitis su žmona, aktore Jovita Balčiūnaite pakels sparnus – keliones dievinanti pora nusprendė ryžtis avantiūrai ir mažiausiai metams palikti Lietuvą. Penktadienį jiedu išskrenda į Filipinus, o vėliau aplankys ir Australiją, Naująją Zelandiją ir Okeanijos salas.  

„Išvykstame spalio 19-ąją, o kada grįšime... nežinome“, – 15min pasakojo Richardas. Šiandien jo ir Jovitos kišenėje – bilietas tik į vieną pusę, tačiau pora įsitikinusi – jei kažko labai nori, tai reikia, o kada geriausias laikas pildyti svajones, jei ne dabar?

– Richardai, papasakokite, ką jūs su žmona čia sugalvojote – kur žadate vykti?

– Sugalvojome pakeliauti. Labai norime pasiekti kone tolimiausius nuo Lietuvos kampelius – Okeanijos salas, Australiją, Naująją Zelandiją, tad dabar ir gyvename kelionės planavimo ir išleistuvių vakarėlio mintimis.

– Kada ir kaip gimė tokia mintis?

– Su žmona labai mylime kelionės. Todėl tokią mintį turėjome jau seniai, o ji stiprėti ėmė praėjusių metų lapkritį, kiai Filipinų oro linijų bendrovė paskelbė akciją, kad bilietas iš Dubajaus į Manilą 32 eurai, o iš Manilos į Sidnėjų – 50, tai pridėkime skrydį į Dubajų ir daugmaž už 200-300 eurų jau Australija. Nusprendėme, kad tokią galimybę reikia išnaudoti.

– Kieno mintis tai buvo? Ar teko vienam kitą įkalbinėti?

– Mintis buvo abiejų, įkalbinėti neteko, tik reikėjo padrąsinimo. Buvo momentų, kai susvyravo tikėjimas idėja, nes, pripažinsiu, yra neramu nutraukti darbus ir atsisakyti pasiūlymų vesti įvairius renginius. Tai man, tai žmonai kildavo abejonių, tačiau dabar jau viskas – „burtas mestas“, belieka keliauti ir žiūrėti, kur atsitiktinumų ir lengvų planų virtinė mus nuves.

– Čia gal ir jūsų medaus mėnuo? Ar visgi po vestuvių turėjote tokį?

– Tarsi turėjome tokių trumpų, bet šis bus labai ilgas.

– Dėl kokių priežasčių nusprendėte išvykti? Atsibodo rutina? Norisi atostogų? Norite aplankyti tam tikras vietas? O gal tiesiog svajojote apie laiką dviese, o vėliau, jau sugrįžę, imsitės didelių projektų?

– Jei atvirai, galvojame, kad kol nėra mažų, mielų vaikučių po namus šmirinėjančių, reikia išnaudoti galimybę pakeliauti. Taip pat suprantame, kad grįžę vėl turėsime lėtai ir kantriai iš naujo kopti į karjeros kalną. Arba ieškoti naujų opcijų.

– Ar jums abiem negaila palikti savo darbų, karjeros? O gal darbovietės pažadėjo jūsų laukti?

– Bent jau aš asmeniškai, su savo darboviete LRT nenutraukiu santykių ir viliuosi keliaujant kurti reportažus apie tas tolimas šalis, kuriuos išvys LRT ir LRT Plius žiūrovai, o gal ir LRT radijo klausytojai.

– Kokias šalis pasirinkote? Ir kodėl būtent jos?

– Filipinai, Australija, Naujoji Zelandija ir Okeanijos salos. Filipinuose jau esu gyvenęs 1,5 metų, tad ta šalis man pažįstama, bet bus malonu prisiminti senas vietas, o žmonai jas parodyti. Tuo tarpu kitos minėtos šalys mus domina dėl savo gamtos, požiūrių į ekologiją, kuris kiek žinau yra ganėtinai geras ir gamtą jie prižiūri, na ir be abejo tai yra tikrai įdomios, egzotiškos, kitu tempu gyvenančios šalys Ramiojo vandenyno viduryje.

Asmeninio archyvo nuotr.

– Kuriam laikui judu išvykstate?

– Tiesa pasakius – nežinau. Galvojame, kad metams ir norėtume, kad pavyktų metus keliauti, bet realiai nežinome, nuo kelių mėnesių iki pusantrų metų – toks abstraktus atsakymas būtų tikslesnis.

– Ar žadate tuose kraštuose ir kur nors padirbėti? Ar tik mėgausitės kelione ir ilsėsitės?

– Na, geriausia būtų tik keliauti ir ilsėtis, deja dėl biudžeto ribotumo to padaryti nepavyks, tad tikrai planuojame kur nors padirbėti arba bent jau savanoriauti.

– Nusprendę, kad ryžtatės tokiai avantiūrai, turbūt kažkiek laiko dar dirbote ir taupėtės pinigus? Kiek laiko tam tikslingai kaupėte?

– Žinoma, pastaruosius metus stengėmės taupyti, dabar jau yra aišku, kad reikėjo stengtis stipriau ir artėjant kelionei būtų ramiau, bet kelionės – toks dalykas: turi daugiau – išleisi, turi mažiau – bandysi išsisukti su tiek, kiek turi.

– Jei ne paslaptis, su kokiu pinigų krepšeliu važiuojate? Kaip paskaičiavote, kiek jums prireiks pinigų per dieną?

– Džentelmenai apie pinigus nekalba.

– Kokius daiktus vežatės? Tik kuprines ant pečių? Gal ir palapines imate – juk turbūt visą laiką viešbučiuose neapsimoka gyventi?

– Viešbučiuose negalėsime sau leisti gyventi, tad Filipinuose, kur viskas yra gerokai pigiau, įsigysime gerus miegmaišius ir palapinę, o po Australiją bei Naująją Zelandiją keliausime adaptuotu ir kelionėms pritaikytu automobiliu, kuriame ir miegosime, bei sustoję kempinguose gaminsimės valgį.

– Šunį lyg ir radote, kas priglaus, butą savo – išnuomojote, automobilį vis dar bandote parduoti.

– Taip, visiška tiesa, butą išnuomojome labai lengvai. Vilniuje didžiulis butų nuomos poreikis, džiaugiuosi, kad radome gerus nuomininkus, o kol keliausime buto administravimo klausimus prižiūrės agentūra. Šuo taip pat turi kur keliauti, jo lauks mūsų bičiulių pora, o štai mūsų raudonojo kabrioleto, bent jau kol kas niekas neperka, gal spalis, nors ir gražus, netinkamas metas kabrioletus pardavinėti (šypsosi). Nežinome, kiek laiko būsime išvykę, tad geriau, kad automobilį kažkas nusipirktų, jį naudotų, o ir finansai kelionėje labai pravers.

– Prieš išvykdami ruošiate ir išlydėtuvių vakarėlį. Trumpai papasakokite apie jį – sukvietėte visus draugus, kurie gros?

– Taip, spalio 17-ą dieną darysime išleistuvių vakarėlį klube „Peronas“ savo gyva akustinį pasirodymą surengs „Baltasis Kiras“, o prie DJ pulto stos mano mieli kolegos Darius Užkuraitis, grupės „Freaks On Floor“ nariai ir kiti. Norisi dar kartą pabūti su visais draugais, išklausyti jų palinkėjimų, apkabinti, o išvykus neužmiršti dėl tokių šaunių žmonių sugrįžti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.