Gyvenimas

2018.10.18 21:32

Akiniai nuo saulės padeda išvengti rimtos akių ligos

LRT TELEVIZIJOS laida „Klauskite daktaro“, LRT.lt2018.10.18 21:32

Akys įsileidžia šviesą tam, kad mes matytume pasaulį, tačiau ta pati šviesa gali sukelti ir daug žalos, LRT TELEVIZIJOS laidoje „Klauskite daktaro“ sako Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorius Alvydas Unikauskas. Jo teigimu, geltonosios dėmės degeneracija, kurios išvengti gali padėti kai kurie maisto produktai bei viena stiliaus detalė.

„Jeigu jūs netinkamai maitinatės, senstate, gaunate per daug UV spindulių, akyje pradeda vystytis geltonosios dėmės degeneracija. Tinklainė atrofuojasi, plonėja, joje atsiranda randų. Geltonosios dėmės degeneracija – sutrikimas, kai žmogus ryškiai nemato to, kas yra centre. Taip yra todėl, kad jūsų akies tinklainės centrinė dalis jau yra pažeista. Todėl labai svarbu, kad darytumėte viską, kad išsaugotume savo ragenos sveiką būklę“, – paaiškina profesorius.

Geltonosios dėmės degeneracija pradeda vystytis dėl:

– blogos mitybos;

– amžiaus;

– besaikio buvimo saulėje.

Daktaro teigimu, mūsų akys įsileidžia šviesą tam, kad mes matytume pasaulį, tačiau ta pati šviesa gali sukelti ir daug žalos. Todėl akys, siekdamos išvengti žalos, susikuria apsaugą, kaip, tarkim, jau minėtą geltonąją dėmę.

Kaip padėti akims?

Mokslininkai įrodė, kad vienas antioksidantų tipas – karotinoIdai, kurie yra ypač naudingi akims. Jų gausu tamsiai žalios spalvos lapinėse daržovėse, pvz., špinatuose, lapiniuose (kalė) kopūstuose. Tinka viskas, kas turi lapus ir yra tamsiai žalios spalvos.

 Taip pat akims naudingas cinkas, kurio gausu moliūgo sėklose bei vitaminas C, kurio yra apelsinuose bei paprikose, sako A. Unikauskas.

Jis primena nepamiršti akinių nuo saulės su apsaugine danga nuo ultravioletinių spindulių.

Parengė Eimantė Juršėnaitė.

Išsamiau -– laidos „Klauskite daktaro“ įraše.