Gyvenimas

2018.11.04 21:27

Patiriantiems įtampą pataria išsikepti kanelių: geriau už psichologą

LRT TELEVIZIJOS laida „Beatos virtuvė“, LRT.lt2018.11.04 21:27

Kanelės – geriausias saldumynas, nes jo reikia nedaug ir tinka prie bet kokio gėrimo, LRT TELEVIZIJOS laidoje „Beatos virtuvė“ sako LRT RADIJO laidų vedėjas, žurnalistas Mindaugas Aušra. Pasak jo, nors iš Prancūzijos kilusių kanelių gamyba nėra lengvas procesas, tai gali tapti tikra terapija.

M. Aušra tikina, kad virtuvėje dažniau suktis pradėjo netikėtai. Jis suprato, kad atsipalaiduoti ir pasimiršti padeda būtent maisto gamyba.

„Praėjusią žiemą buvo ganėtinai sunkus laikotarpis – nieko dramatiško, bet galvoje buvo sunku. Galvojau, ką galėčiau padaryti su savimi ir savo laisvalaikiu ir nusprendžiau išbandyti pagaminti kaneles“, – sako žurnalistas.

Nors iš pradžių kanelės pasirodė sunkiai įveikiama užduotis, tapo tikru malonumu ir savotiška terapija: „Kanelės atrodė sudėtingas dalykas – ne visi jų imasi, bet tai tapo puikiu iššūkiu pravalyti galvą. Kai išbandžiau, supratau, kad kanelių kepimas – geriau, nei ėjimas pas psichologą.“

Pasak M. Aušros, XVIII amžiuje kanelės pradėtos kepti Prancūzijoje, Bordo mieste – ten jas pradėjo gaminti vienuolės, miltus pradėjusios maišyti su cukrumi, o vėliau šis kepinys išplito visame pasaulyje.

Kanelės (48 nedidelės kanelės)

Reikės:

250 g cukraus

100 g miltų

žiupsnelio druskos

3 šaukštų vanilės ekstrakto arba vanilinio cukraus

2 šaukštų romo

2 kiaušinių ir 2 trynių

50 g lydyto sviesto

1/2 litro pieno

lydyto sviesto formelėms ištepti

cukraus formelėms

Paruošimo būdas – laidos įraše.

Beatos virtuvė. Opozicijos lyderė Viktorija Čmilytė-Nielsen: vaikus būtina išmokyti žaisti šachmatais

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt