Gyvenimas

2018.10.25 19:57

Iššokusio pėdos kauliuko problema susijusi ne tik su antsvoriu

LRT TELEVIZIJOS laida „Klauskite daktaro“, LRT.lt2018.10.25 19:57

Iššokusio pėdos kauliuko sugrąžinti į vietą nebegalima, belieka tik operacija, LRT TELEVIZIJOS laidoje „Klauskite daktaro“ sako Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorius Alvydas Unikauskas. Jeigu jūsų šeimoje buvo žmonių, turėjusių šią problemą, svarbu labiau pasirūpinti savo pėdomis.

„Moterys elgiasi labai lengvabūdiškai: pėdoms, kurios kasdien labai sunkiai dirba, visą dieną nuo ryto iki vakaro atlaiko jūsų kūno svorį – dėmesio skiriama tikrai per mažai. Na, gerai, moterys lakuoja nagus, kremu pasitepa, o ką dar daro? Pėdoms priežiūros reikia kur kas daugiau!“ – įspėja gydytojas ir sako, kad viena labiausiai erzinančių problemų – iššokęs kauliukas.

Statistika teigia, jog net apie 30 % pasaulio žmonių yra iššokę pėdų kauliukai. Deformuoti pėdos kauliukai dažniausiai vargina moteris, vyrai serga penkis kartus rečiau, nes moterų kojų raiščiai yra silpnesni nei vyrų. Todėl daugiau kaip 30 % visų moterų negali nešioti madingų batelių su kulniukais.  O kiekviena nauja diena prasideda diskomfortu ir baigiasi skausmu.

Profesoriaus teigimu, pėdos kauliuko sugrąžinti į vietą nebegalima, belieka tik operacija: „Bet jeigu žinote, kad kažkas iš jūsų giminės juos turėjo – jūs dar turite laiko tam užkirsti kelią.“

Laidoje viešėjęs ortopedas traumatologas Tomas Sveikata sako, kad dažnai ši problema būna paveldėta. Be to, jo teigimu, raumenų balansas, tonusas ir jėga daro tam tikrą įtaką deformacijų formavimuisi ir kažkiek prevencijai. „Iš tiesų nėra vienos priežasties, klaidinga sakyti, kad vien genetika, vien avalynė ar pan. lemia šią problemą“, – pastebi jis.  

Parengė Eimantė Juršėnaitė

Plačiau apie tai, kad antsvoris taip pat gali būti iššokusio pėdos kauliuko priežastimi ir kokius batus geriausia avėti, – laidos „Klauskite daktaro“ įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt