Gyvenimas

2018.10.10 11:17

Vėžiu sergantys vaikai jėgas atgaus Turkijoje

LRT.lt 2018.10.10 11:17

Dešimtmetį mininčio vėžiu sergančių vaikų paramos fondo „Mamų unija“ globojami vėžiu sergantys vaikai pasimėgaus saule ir jūra nesibaigiančios vasaros krašte Turkijoje. Penki vaikai kartu su tėvais lankysis specialiai jiems sukurtoje 10 dienų sveikatos stovykloje, rašoma pranešime spaudai.

Vėžio diagnozę išgirdę vaikai iš Lietuvos stovykloje ne tik bendraus su Alanijos vaikais, jų šeimomis, mokysis jų tradicijų ir dainų, bet ir dalyvaus specialioje pažintinėje programoje, pramogaus. Stovyklos specialistai rūpinsis sveika mityba ir sveiku poilsiu. Vaikus ir jų šeimos narius globos Alanijos ir „Mamų unijos“ savanoriai.

„Su Lietuva Alaniją sieja ypatingi ryšiai, draugaujame su Lietuvos miestais. Alanijoje turime ir aktyvią lietuvių bendruomenę, kuri mūsų krašte vykdo keletą nuostabių projektų su mūsų vaikais, todėl norime prisidėti prie gražaus mūsų šalių bendradarbiavimo ir pradedame naują projektą, kuris padės vėžiu sergantiems vaikams ir jų šeimoms grįžti į normalų gyvenimą.

Tikimės, kad mūsų oras, gamta, maistas, žmonės padės, kad vaikai ir jų tėvai čia pasikrautų teigiamos energijos ir sveikatos“, – sako Alanijos viešbučių asociacijos pirmininkas ir „Titan Select Hotel“, kuriame apsistos vaikai, savininkas Burhanas Sili.

E. Mėlinauskienės nuotr.

Apie stovyklą savo įspūdžius vaikai ir paramos fondo „Mamų unija“ vadovė Eglė Mėlinauskienė pasakos socialinio tinklo „Mamų unija“ paskyroje.

„Šie jubiliejiniai mūsų fondo metai dovanoja ne tik gerus žmones, bet ir projektus, apie kuriuos norime papasakoti visiems. Vaikai, kurie keliaus į Turkiją, pasakos savo įspūdžius, kai kurie iš jų pirmą kartą skris lėktuvu, kai kurie pirmą kartą matys jūrą, kitokią, nei Lietuvos, gamtą, susitiks su kita kalba kalbančiais vaikais ir suaugusiaisiais. Manau, šie ypatingi susitikimai ir potyriai neišvengiamai virs gyvais vaizdo ir fotodienoraščiais“, – sako fondo „Mamų unija“ prezidentė Eglė Mėlinauskienė.