Gyvenimas

2018.10.09 12:09

K. Taraškevič-Bethel: rudenį sugrįžo 9-ojo dešimtmečio makiažo mados

Gertrūda Stripeikytė, LRT.lt2018.10.09 12:09

Šį rudenį vyrauja du makiažo tipai: drąsus arba natūralus makiažas, sako pirmosios Lietuvoje makiažo studijos „Carolina make-up studio“ įkūrėja ir makiažo meistrė Karolina Taraškevič-Bethel. Pasak jos, šį rudenį reikėtų vengti ryškaus kontūravimo ir matinių lūpų dažų, o nuo mados podiumų atkeliauja 9-ojo dešimtmečio įkvėptos vizažo tendencijos. Tačiau, pabrėžia specialistė, reikėtų nepamiršti ir natūralumo ir pasirūpinti veido oda.

– Kokios yra šio rudens makiažo tendencijos?

– Kaip ir kiekvienais metais, kai sulaukiame naujojo sezono, sulaukiame ir mados bei makiažo tendencijų pokyčių, naujovių. Jas diktuoja įvaizdžiai iš mados namų pasirodymų, naujų kolekcijų pristatymų. Svarbiausias dalykas, kuris niekuomet nesikeičia ir visada yra madingas – skaisti ir sveika oda. Šį rudenį vyrauja du makiažo tipai: drąsus arba natūralus makiažas.

Šiais metais „Run Way“ makiažo tendencijose vyrauja 9-ojo dešimtmečio mada: platus akių kontūras, neutralas kontūravimas ir blizgesys, lūpų spalvos – kūno, tamsi raudono vyno, lengvai padažytos arba išvis nepadažytos blakstienos. Taip pat madingi spalvoti akių pravedimai, violetinių, rožinių, žydrų, oranžinių, atspalvių šešėliai ar blakstienų tušai. Vakaro makiažas – dūminės akys ir tamsios spalvos lūpos. Vis dar madingi blizgučiai bei „metalic“ atspalvio akių šėšėliai. Taip pat madingas ir 60-ųjų stiliaus makiažas (Twiggy). 

Makiažo tendencijos keičiasi kaip mada – ją keičia istorija, naujos technologijos ir kiti niuansai. Dažnai sakoma, kad makiažo tendencijas diktuoja mados kolekcijų pristatymuose dirbantys vizažo meistrai, tačiau Holivude dažnai vizažo tendencijų pokyčius lemia raudonojo kilimo įžymybės, kurios kas kartą neriasi iš kailio, stebindamos savo gerbėjus itin neįprastais įvaizdžiais.

Kalbant apie Holivudo žvaigždes – šį sezoną madinga derinti akių šėšėlių spalvą prie lūpdažio atspalvio – jei lūpas dažome burgundiško vyno spalva, akių šešėliai turėtų būti panašios spalvos. Ši tendencija jau antrus metus iš eilės lieka madoje ir iš tiesų labai stilingai atrodo.

– Neseniai žiniasklaidoje buvo rašoma, kad į madą grįžta ploni ir išpešioti antakiai. Ar tai tiesa?

– Tokie antakiai – ketvirtojo dešimtmečio inspiracija, tuomet tai buvo madinga. Tikiuosi, kad tokie antakiai atgal į madą negrįš. Dauguma lietuvių ir kitų moterų yra sugadinusios antakius, nes ankstyvoje paauglystėje pešiojo plaukelius, palikdamos itin retą antakių tankumą. Tokie veiksmai duoda rezultatą – plaukeliai kai kuriose vietose išvis nustoja augti. Dėl to moterys, norėdamos susigrąžinti natūralų antakių įvaizdį, įdeda labai daug pastangų ir investicijų.

Visuomet buvau ir būsiu natūralaus antakių įvaizdžio šalininkė, todėl labai skatinu moteris nepersistengti su plaukelių šalinimu, tai daryti tik su profesionalo pagalba.

Unsplash nuotr.

– Kokių makiažo klaidų šį rudenį reikėtų atsisakyti?

– Vizažistai šį rudenį turėtų atsisakyti ryškaus kontūravimo – tai nemadinga jau seniai. Rinkitės kur kas natūralesnį, gerai išretušuotą modeliavimą, lengvu rudu atspalviu su švelniais perėjimais. Taip pat prisiminkite, kad ilgos, tankios, vešlios blakstienos – nemadingos. Norint prabrėžti akies formą ir sukurti išraiškingesnį žvilgsnį pakanka nedidelio kiekio blakstienų kuokštelių.

Paskutinis dalykas, kurio reikėtų atsisakyti šį rudenį – matiniai lūpdažiai. Naudokite kuo labiau blizgius, veidrodžio spindėjimo efektą sukuriančius blizgesius. Šiuo atveju matinis lūpdažis gali būti skirtas lūpų atspalviui sukurti, tačiau užbaigti siūlyčiau su blizgios tekstūros produktu.

– Kokiomis spalvomis šį rudenį geriausia dažyti lūpas? Akis?

– Šį rudenį akių šešėlių spalvose karaliauja matinė pilka, šokoladinių ir auksinių spalvų akių dažai. Lūpas rekomenduojama dažyti tamsiai ir ryškiai – madinga tamsios vyšnios arba intensyvi bordo spalva, tačiau nesuklysite lūpas padažę perlo, kūno spalvos blizgiu lūpdažiu. Skaistalų srityje karaliauja auksinio persiko spalva. Vis dar madinga lieka „ombre“ lūpų dažymo technika kai lūpos dažomos dviem spalvomis švelniai pereinančiomis vieną į kitą.  Kosmetikos kompanijos net specialiai išleidžia lūpų dažus iš dviejų spalvų.

– Ką savo kosmetinėje tikrai rekomenduojate turėti ateinant vėsesniems orams?

– Artėjant šaltajam sezonui labiausiai reiktų susirūpinti veido oda. Pradėti intensyviau maitinti odą, naudoti stipriau drėkinančius kremus, palepinti odą kaukėmis. Taip pat vietoje vandens pagrindo skystų pudrų patarčiau rinktis aliejaus pagrindo pudras. Jos labiau pamaitins, neišsausins odos.

Siora photography/Unsplash nuotr.

Venkite matinio efekto ir tekstūros produktų, jie intensyviai sausina odą. Nepamirškite paprasčiausių lūpų balzamų – lūpos itin jautrios šaltam orui, vėjui, greitai išsausėja, skeldėja, todėl privalo būti gausiai drėkinamos. Žinoma, šaltuoju metu savo įvaizdžio atnaujinimui įsigykite naujus madingus lūpų dažus.

– Ar verta laikytis makiažo madų? Galbūt yra nesenstančių taisyklių ir technikų?

– Žinoma, niekuomet nesensta klasikiniai, retro stiliaus makiažai. Raudonos lūpos, juodi pravedimai liks madingi amžinai. Ar verta laikytis madų? Jeigu esate įtakingas žmogus grožio ar mados industrijoje, diktuojate tendencijas ar tiesiog norite būti „ant bangos“ – tuomet taip, privalote tapti naujų tendencijų ir madų šalininku.

Visuomet madingas išliks gaivus, lengvas ir skaistus nuotakos makiažas. Vizažo industrijoje su kiekvienu sezonu atsiranda naujų spalvų tendencijos, naujos makiažo technikos, tačiau laikytis jų kasdien ir pritaikyti kasdieniniame gyvenime tikrai nereikia. Natūralus įvaizdis bus visuomet madingas!