Gyvenimas

2018.09.25 14:30

Žvejybos mieste entuziastas: čia nesėdi vienišas kaip prie ežero

Daug jaunų meškeriotojų laisvalaikiui renkasi „žvejyba gatvėse“ (angl. street fishing). Ši mada, ko gero, atsirado Paryžiuje, bet dabar sparčiai plinta visoje Europoje.  

Meškeriotojas mėgėjas Victoras Erasas žvejoja Berlyne.

„Meškeriojimas man padeda atsipalaiduoti. Pamiršti visas problemas“, – tikina V. Erasas.

V. Erasas išeina pameškerioti 2–3 kartus per savaitę. Viena jo mėgstamiausių vietų – Jungferno tiltas Berlyno centre.

„Daug kam atrodo, kad čia nėra žuvų. Tačiau tai nėra tiesa. Čia plaukioja įvairių rūšių žuvų: daugiausia lydekų, ešerių ir karpių. Puikios žuvys“, – vardija V. Erasas.

Dabar Berlyne tekančių upių ir ežerų vanduo daug švaresnis, nei manoma.

Žvejyba miestuose ypač traukia jaunimą. Maxui Murawskiui vos per 20 m.

„Labai smagu. Po darbo aš einu prie vandens pailsėti. Pasiimi meškerę, masalo ir jau esi pasiruošęs“, – pasakoja M. Murawskis.

Pašnekovas teisus – jei susiruošei žvejoti mieste, didelio bagažo nereikia.

Žvejyba miestuose tapo labai populiaria tema internete. Daug meškeriotojų į internetą kelia savo trumpus filmukus.

V. Erasas „Youtube“ platformoje turi savo kanalą su 130 tūkst. sekėjų ir net 27 mln. peržiūrų. Tai vienas populiariausių žvejybai skirtų kanalų Vokietijoje.

„Mano filmukai žmonėms patinka dėl to, kad jie ne vien apie meškeriojimą. Kaskart stengiuosi papasakoti kokią nors istoriją. „Youtube“ nuo įprastos televizijos skiriasi tuo, kad čia viskas tikra. Todėl žmonėms ir patinka mano filmukai“, – džiaugiasi V. Erasas.

V. Erasas, LRT stop kadras

Vien Vokietijoje yra apie 5 mln. žvejų mėgėjų. Jų skaičius kasmet  auga, vis daugiau žmonių buriasi į žvejų asociacijas.

„Tam yra daugybė priežasčių. Žmonės pasiilgo gamtos ir veiklos gryname ore. „Youtube“ platformoje tiek daug filmukų apie meškeriojimą. Jie labai pakėlė šio sporto įvaizdį. Dabar žvejoti – madinga“, – sako Brandenburgo žvejų asociacijos atstovas Marcelis Weichenhanas.

„Žvejyba gatvėse“ – nauja greitai įtraukianti sporto šaka. Nereikia specialios aprangos, žvejo liemenės ir guminių batų. Šortai, marškinėliai, beisbolo kepuraitė – ir tu jau pasiruošęs.

„Žvejyba gatvėse“ – socialinė veikla. Čia nesėdi vienišas kaip prie ežero. Gali nueiti pavalgyti arba išgerti. Vakarais prie vandens susirenka daug žmonių. Tarsi su draugais susitiktum“, – apie šį laisvalaikio leidimo būdą prie pat namų slenksčio pasakoja M. Murakowskis.

Išsamiau – įraše.