Gyvenimas

2018.09.19 19:25

Tuzinas D. Filmanavičiūtės būdų kovoti su rudenine nuotaika: padėti gali ir darbas

Jei stinga veiklos vasarą, veikiausiai jos trūks ir rudenį, tad orų už lango nereikia kaltinti dėl prastos nuotaikos, LRT RADIJO laidai „Tuzinas“ sako reklamos specialistė ir atlikėja Dovilė Filmanavičiūtė. Anot jos, ruduo nuo vasaros skiriasi tik tuo, kad norisi mažiau būti lauke, tačiau ir vėstant orams yra daugybė įdomios veiklos. Ji dalijasi tuzinu dalykų, jai pakeliančių nuotaiką šaltuoju metų laiku ir ne tik.

1. Knygos.

Veikiausiai ruduo daugeliui siejasi su jaukiomis popietėmis ar vakarais su knyga. „Turiu draugę, kuri užsibrėžia tikslą perskaityti porą knygų per mėnesį ir tai ją motyvuoja. Tad visiems, kurie neranda laiko ar negali prisiversti paskaityti, siūlau iškelti sau tikslą“, – pataria žinoma moteris.

Paskutinė knyga, kurią ji perskaitė – Yuval Noah Harari „Sapiens“. „Tai glausta žmonijos istorija, parašyta puikiu stiliumi ir su gero humoro doze. Skaitydama šią knygą ne kartą nustebau, kad autoriaus pastebėjimai – labai taiklūs! Čia netrūko ir paaiškinimų, kodėl kartais elgiamės keistai“, – šypsosi pašnekovė.

Vis dėlto, jei Dovilė vyktų į negyvenamą salą, su savimi ji pasiimtų Hannah Kent knygą „Paskutinės apeigos“. Tai viena iš labiausiai jai patikusių knygų.

2. Vilnius.

Nėra blogo oro, yra tik bloga apranga, primena Dovilė. Anot jos, net ir vėstant orams pasivaikščiojimas gali būti labai naudingas. Be to, garsi atlikėja pastebi, kad žmonės vis daugiau keliauja ir pamiršta savo miestus. „Vilniuje yra agentūrų, siūlančių pasivaikščiojimus po senamiestį ar stoties apylinkes. Taip bevaikštinėdama supratau, kiek mažai žinau apie miestą, kuriame gyvenu keliolika metų.

 Sostinė turi labai įdomią istoriją ir kultūrą. Niekada nesusimastydavau, kad, pavyzdžiui, kai kurie žmonės gyvena senamiesčio pastatuose, kuriuose kadaise buvo parduotuvės ar net maldos namai, – pasakoja D. Filmanavičiūtė. – Iš tiesų paklaidžioti verta ne tik sostinėje, bet ir kituose miestuose. Pavyzdžiui, šios vasaros atradimu man tapo Palanga – įsitikinau, kad čia ne tik Basanavičiaus gatvė, bet ir daugybė neatrastų vietų.“

3. Fizinis krūvis.

Pati atlikėja pripažįsta nesanti didelė sporto gerbėja ir juokauja, kad atrado „tinginių sportą“: „Jei nemėgstate sporto salės, nueikite 10 tūkstančių žingsnių. Žingsniamatį telefone turi beveik visi, tad gali lengvai sekti, kiek nuėjo. Patikėkite, kai lauke temsta ir mažai saulės, nuotaiką puikiai praskaidrina pasivaikščiojimas klausantis mėgstamos muzikos.“

4. Kinas.

Anot D. Filmanavičiūtės, kino teatras ar įvairios internetinės svetainės, kuriose galima legaliai pasižiūrėti filmus – puikiai prablaško melancholišką nuotaiką. „Norėdami pasižiūrėti filmą nebūtinai turite susirasti kompaniją, filmus galite žiūrėti ir vieni. Neretai penktadienio vakarus leidžiu kino teatre. Ateinu iškart po darbų, peržiūriu porą filmų ir išeinu tik apie vidurnaktį“, – sako D. Filmanavičiūtė.

E. Witsoe/Unsplash nuotr.

5. Naujos vietos.

Vos tik spalio mėnesį duris atvers Modernaus meno muziejus (MO), Dovilė žada jame būtinai apsilankyti – naujos vietos ir patirtys puikiai išblaško rutiną ir pakelia nuotaiką, patikina ji ir siūlo pasidomėti, kas vyksta mieste. 

6. Bendravimas.

Nuolat skubame ir todėl kartais nepastebime net to, kas dedasi mūsų artimų dragų gyvenime, svarsto D. Filmanavičiūtė. Ji sako, kad tiesiog būtina nuveikti ką nors smagaus su draugais: „Su artimiausiais bičiuliais nueikite į kiną arba išvirkite puodą moliūgų sriubos ir pasikvieskite svečių. Svarbiausia – padėkite mobiliuosius telefonus į šalį, pažvelkite vieni kitiems į akis ir iš tiesų pasiklausykite, ką sako draugas.“

7. Vakarienė su draugais.

Atšalus orams, anot žinomos moters, nesinori lengvų salotų ar vaisių, tad ji siūlo susirasti įdomių receptų, paeksperimentuoti ir pagaminti ką nors neragauto. Pasak Dovilės, geras maistas, gražiai papuoštas stalas, skanus patiekalas ir puiki kompanija – vienas geriausių būdų pakelti nuotaiką.

R. Park/Unsplash nuotr.

8. Būrelis.

„Kažkas mokosi užsienio kalbų, kažkas lanko gatvės šokius ar lipdo keramikinius indus. Aš norėčiau išmokti siūti arba tiesiog susirasti kokios nors įdomios veiklos, kaip juokais sakau būrelį, – šypsosi D. Filmanavičiūtė. – Manau, kad kiekvienas turėtų skirti laiko sau ir valandą per dieną ar bent porą valandų per savaitę tiesiog pabūti su savimi bei užsiimti patinkančia veikla. Koks nors pomėgis, mano manymu, taip pat yra galimybė nuveikti ką nors mielo ir skirti laiko sau.“

9. Darbas.

„Galbūt nuskambės keistai, tačiau, manau, kad turėtume daugiau laiko skirti darbui. Tikiu, kad ateityje tai gali turėti gerų rezultatų. Ruduo ar kitas metų laikas, kai stinga saulės, puikus metas susitelkti, pamąstyti, kokių turime gebėjimų, stipriųjų pusių ir daugiau pastangų įdėti į tai, ką darome kasdien“, – sako Dovilė, patarianti savo darbo nepaversti priešu. Be to, galima susirasti ir visuomenei naudingos veiklos – tapti savanoriu kokioje nors įstaigoje ar prieglaudoje, priduria žinoma moteris.

10. Buitis ir spinta.

Ruduo, pasak D. Filmanavičiūtės, puikus metas iškraustyti visas namų spintas, spinteles, stalčius ir išmeti visus nereikalingus daiktus, susitvarkyti: „Manau, kad tvarka ir išsivalymas pakelia nuotaiką. Susitvarkius namus ir atsikračius nereikalingais daiktais atsiranda nuotaika pasikviesti svečių, gražiai padengti stalą, smagiai pabūti su draugais.“

Ji primena, kad mažai naudotus ar labai kokybiškus daiktus, kuriuos gaila išmesti, visuomet galima paaukoti įvairioms organizacijoms.

11. Kelionės ir pigūs bilietai.

Žinojimas, kad po poros mėnesių bent trumpam kažkur iškeliausi, puikiai išblaško slogias mintis ir prastas nuotaikas. Lėktuvo bilietai mane džiugina kur kas labiau, nei nauja suknelė, šypsosi Dovilė. Anot jos, nebūtinai reikia turėti pakeleivių, keliaudamas vienas į daugelį dalykų žvelgi visai kitaip.

12. Muzika.

Muzika išgelbės pasaulį, juokiasi Dovilė. „Jei nebūčiau atlikėja, vis tiek be muzikos savo gyvenimo negalėčiau įsivaizduoti. Kartais tiesiog atsiverčiu vieną internetinį puslapį, kuriame daug skirtingos muzikos ir klausausi įvairių naujų kūrinių, nebūtinai tai mano mėgstamų atlikėjų ar mano mėgstamų žanrų dainos. Tai visada praskaidrina dieną.“

Parengė Eimantė Juršėnaitė

Plačiau – garso įraše.