Gyvenimas

2018.09.15 19:00

Psichologė pataria tėvams: mažiau žaislų – daugiau kūrybiškumo

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.09.15 19:00

Mažiau žaislų – daugiau kūrybiškumo. Anot psichologės Romualdos Rimašiūtės-Knabikienės, tėvai turėtų stiprinti santykį su savo vaiku žaisdami su juo kartu, o ne tiesiog duodami jam žaislą. Taip pat svarbu žaidžiant vaikui palikti laisvės ir nesakyti, kaip jis turėtų tai daryti.

„Šiuo metu yra daug žaidimų, kurie lavina vaiką, įvairių technologijų, kompiuterinių žaidimų... Tačiau aš manau, kad daug svarbiau, kad tėvai žaistų su vaikais, kad tai būtų santykis. Kai duodame vaikui priemonę, mes tarsi atsiribojame nuo jo. Vaikui pats smagiausias dalykas – kai tėvai žaidžia su juo“, – sako psichologė.

Pašnekovė pabrėžia, kad žaidimas lavina vaizduotę, kūrybą, stiprina tėvų ir vaiko ryšį.

Pasak R. Rimašiūtės-Knabikienės, iki 3 metų vaiko pagrindinis žaidimas yra tyrinėti. Vėliau nuo šio amžiaus reikėtų skatinti laisvąjį žaidimą – kurti istorijas, dėlioti, žaismingai pritaikyti įvairius, net ir paprasčiausius buities daiktus, naudoti pieštukus, molį ir pan.

Anot psichologės, žaidžiant labai svarbu, kad tėvai vaikui paliktų laisvės.

„Svarbu gerbti vaiko norą žaisti taip, kaip jis nori, ir žaidime eiti paskui vaiką, o ne vesti jį, ne mokyti, kaip žaisti“, – sako psichologė.

Daugiau apie tai – pokalbio įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt