Naujienų srautas

Gyvenimas2018.09.15 13:11

Vilniečiai plūsta į miesto centrą apsipirkti: štai kokios kainos šių metų Tautų mugėje

Šį savaitgalį žingsniuojant pagrindinėmis sostinės gatvėmis galima pasidžiaugti ne tik geru oru, bet ir tai, kad miestas gyvas, žmonės zuja Gedimino prospektu – ragaudami, šnekučiuodamiesi ir smalsaudami, ką šiais metais pasiūlys jau dešimtąjį kartą vykstanti Tautų mugė.

Kvapą gniaužia rūkyti mėsos ir žuvies produktai bei kulinarijos meistrų kepta naminė duona ir pyragai, troškiniai ir kepsniai. Smaližiams – šviežias medus, latviški, gruziniški, armėniški ir turkiški saldumynai, o troškulį numalšinti galima žolelių arbata ar namine gira. Kiekvienas kraštas siūlo paragauti nacionalinių patiekalų.

Štai egzotiškais džiovintais vaisiais prekiaujanti moteris prisipažino, kad tokio verslo ėmėsi visai neseniai ir tai yra tik pati pradžia. Ant prekystalio puikuojasi džiovinti kokosai, papajos, mangai, datulės, kinkanai, drakono vaisiai.

„Mes tik pradėjome tokį verslą. Praėjusį savaitgalį buvome Kaune, o prieš tai visą sezoną dirbome Palangoje ir Šventojoje. Ir neblogai mums sekasi. Džiovintus vaisius vežamės iš viso pasaulio – Kinijos, Turkijos, Tailando, Kosta Rikos. Šiuos vaisius stengiamės vežti iš „viršutinės lentynos“, kur geriausios prekės. Čia nėra jokios chemijos, viskas natūralu. Vitaminai yra išsaugomi“, – pasakojo džiovintus egzotiškus vaisius pardavinėjanti moteris.

M. Meškės/DELFI nuotr.

Tačiau kiti atskleidė, kad tai – paskutinė jų mugė, kurioje dalyvauja. „Mes esame studentai, tad labai sunku suderinti studijas su tuo, kuo užsiimame. Aišku, dirbant tokį darbą gavome labai daug patirties, kuri gyvenime tikrai pravers ir galbūt naująjį sezoną imsimės kažko naujo, tik šį kartą jau rimčiau. Bet, ko gero, patirties trūkumas mums ir „pakišo koją“. Tad šį savaitgalį atidirbsime už nuomą bei maisto produktus ir bus jau viskas“, – sakė maisto vagonėlį turintys jaunuoliai.

Be skirtingų Lietuvoje gyvenančių tautų kulinarinių ir kultūrinių paveldų ekspozicijų, čia vyksta koncertai, skamba muzika, džiugina šokėjų pasirodymai. Pramogų užtenka visai šeimai.

Nosį kutenantys kvapai ir nauji skoniai priverčia susiburti sostinės gyventojus ir svečius. Nemažai čia ir pirkėjų iš svetur – Latvijos, Lenkijos, Baltarusijos, Rusijos, Italijos, Vokietijos, net ir Japonijos.

Totorių gatvėje paskanauti gali tas, kas domisi veganizmu, augaline mityba ir sveiku gyvenimo būdu.

Daugiau apie tai – „Labas rytas, Lietuva“ įraše.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi