Naujienų srautas

Gyvenimas2018.09.06 12:16

Treneris: svarbu nesukelti kūnui šoko, kitaip noras sportuoti dings

Mitas, kad pilvo preso pratimus reikia daryti kasdien – yra kitų būdų, išryškinančių pilvo raumenis, LRT RADIJUI sako žvaigždžių treneris Tadas Pocius. O su tais, kurie dirba sėdimą darbą biure, jis dalijasi nesudėtingais, bet svarbiais pratimais.

– Ar rudenį žmonės pradeda aktyviau sportuoti? Ar kaip tik visi aktyviau judėjo prieš vasarą?

Kai vasara praeina, visi prisimena, kad reikia grįžti į darbo režimą. Vakarai ilgėja, atsiranda daugiau laiko, lauke būti šalta. Tada imama galvoti, kaip nepriaugti svorio, ir pradedama eiti į sporto salę.

– Daug kas nusprendė vėl sportuoti. Kiek laiko truks tas motyvacinis pikas?

Prasidėjus rugsėjui, prasidėjo ir pikas. Manau, tai truks apie mėnesį. Tada viskas aprims, o prieš Kalėdas vėl visi susirūpins, nes prieš šventes norės gerai atrodyti. Dar vienas etapas prasidės po Naujų metų, nes žmonės kels naujus tikslus.

– Kai sportuoti ateina nauji žmonės, iš karto pasakote, kad reikia laikytis disciplinos?

Dažnai žmonės ateina su išankstiniu nusistatymu. Man svarbu išsiaiškinti, ką jie žino ir kokią patirtį turi. Su vienu gali tekti švelniai kalbėti, o su kitu griežtai. Dažniausiai žmonės ieško informacijos ir pagalbos, svarbu jų neišgąsdinti ir pripratinti prie sporto palaipsniui, atsargiai.

– Gal visi įrašai, asmenukės socialiniuose tinkluose iš sporto klubo žmonėms padeda?

Manau, tai viena motyvacinių priemonių. Kartais, kai žmogus atlieka tris serijas kažkokių pratimų, aš specialiai išsitraukiu telefoną ir padarau jų nuotrauką. Staiga žmogaus veide atsiranda šypsena, jis vėl pilnas energijos ir nori sportuoti.

– Treniruojate ir žinomus žmones. Su jais lengviau dirbti ar ne?

Negalėčiau išskirti. Dažnai tik su laiku sužinau, kad dirbu su ryškia asmenybe. Moterų mieste kartais net neatpažįstu, nes sporto klube jos atrodo visai kitaip. Vienintelis skirtumas tas, kad žinomi žmonės būna drąsesni, nebijo suklysti. Drąsa ir lyderystė jiems padeda, jie tada vertina trenerį ir išklauso.

Kartais žmonės ateina su keistais mitais ir nusistatymu. Pavyzdžiui, galvoja, kad presui pratimus reikia daryti kasdien. O treneris pasako, kad nebūtina, nes yra kitų būdų, kurie išryškina pilvo raumenis. Tada žmonės pradeda dviprasmiškai žiūrėti į trenerį.

– Ar turite patarimų žmonėms, kurie dirba sėdimą darbą arba negali eiti sportuoti?

Pratimų yra daug, svarbi technika. Kalbant apie pinigus, tai dabar yra daug nemokamų mankštų, grupinių užsiėmimų. Reikia ieškoti informacijos. Net ir dirbant sėdimą darbą, mankštintis privaloma. Mes sustingstame, sulinkstame, darbingumas sumažėja. Jei vis padarytume kelis pratimus, aktyvumas padidėtų.

Yra keletas nesudėtingų pratimų. Pavyzdžiui, suneriame rankas ir bandome pasiekti lubas. Palaikome 10–15 sekundžių, pasisukame į abu šonus, tada į priekį ir atgal, vėl palaikome.

Kitas pratimas: galima atsistoti nuo kėdės ir vėl atsisėsti, pakartoti tai keliolika kartų. Pabaigoje iškeliame ranką, sulenkiame per alkūnę ir spaudžiame į apačią kita ranka, tada vėl laikome 10–15 sekundžių. Jei tokius pratimus atliksite bent kelis kartus per dieną, bus geriau ir kūnui, ir protui.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi