Naujienų srautas

Gyvenimas2018.09.04 20:17

Studijoms amžius – ne kliūtis: užauginę vaikus tėvai grįžta studijuoti

Studijuoti universitetuose šiais mokslo metais pakviesta 11 tūkst. stojusiųjų, o papildyti kolegijų studentų gretas – dar 10 tūkst. Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti duomenimis, tarp šių metų pirmakursių daugiau priimtųjų, kurie per valstybinį brandos egzaminą gavo šimto balų įvertinimą. Be to, daugėja žmonių, kurie studijas aukštojoje mokykloje pradeda būdami jau brandaus amžiaus, kai kurie – perkopę 60.

„Vaikus auginau, anksti vyras žuvo autoavarijoje, net nebuvo tiesiog kaip. O dabar atsirado tokia nauja specialybės – sodininkystė. Man atrodo, kad ji tokia perspektyvi, atėjo mada sveikai maitintis, ekologiškai. Tikiuosi išmokti ir tvarkyti savo sodą, kurį turiu, ekologiškai auginti vaistažoles, ekologiškas daržoves, ir sodo kiek galima užveisti“, – sakė Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijos pirmakursė Janina Metrikienė.

61-erių moteris prisipažįsta, kad aplinkiniai iš pradžių nustebo, bet galiausiai jos ryžtą mokytis palaikė ir artimieji, ir darbdaviai.

Palangoje gyvenanti 54-erių Nijolė Kasparė kadaise buvo įstojusi į tuometį Kauno politechnikos institutą mokytis mechanikos, tačiau studijų nebaigė, nes sukūrė šeimą ir augino vaikus. Šiandien abi jos dukros suaugusios ir įgijusios aukštojo mokslo diplomus: viena architektė, kita – biochemikė. Neatsilikti nutarė ir mama – moteris Klaipėdos universiteto dieniniame skyriuje studijuos psichologiją.

Išsamiau – Giedrės Baltrušytės, Loretos Mačiulienės ir Marijos Gabrienės reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi