Gyvenimas

2018.09.03 13:03

Mokytoja A. Navickaitė: mokytojas turėtų nebijoti kasdienių iššūkių

Mokytojas turėtų nebijoti kasdienių iššūkių, taip pat pripažinti padarytas klaidas, nebijoti kažko nežinoti. Taip LRT TELEVIZIJAI sako Vilniaus Žemynos gimnazijos biologijos vyresnioji mokytoja, biomedicinos mokslų daktarė Asta Navickaitė. Mokytoja 2017 metais tapo Meilės Lukšienės premijos laureate.

Pasak A. Navickaitės, mokytojo profesijos prestižą pakeltų nuolatinė pagarba, pasitikėjimas, bendradarbiavimas ir savo tikslų siekimas.

„Šiuo metu trūksta pozityvumo, reikėtų ieškoti gerų mokytojo profesijos bruožų. (...) Kiekvieną dieną priimti kaip iššūkį, o jei jo nepavyksta įveikti, nebijoti paprašyti pagalbos“, – sako ji.

Specialistės teigimu, su šiuolaikiniu moksleiviu derėtų akis į akį ir grupėse bendrauti nuoširdžiai, nebijoti paklausti, kaip jam sekasi, kuo galime jam padėti, taip pat neleisti pasimesti beribėje informacijos sklaidoje, padėti atsirinkti šaltinius.

„Nereikėtų sutrikti, jei mokinys paklausia kažko, ko galbūt aš, kaip mokytoja, dar nesu skaičiusi. Reikia pakviesti mokinį apie tai padiskutuoti“, – mano A. Navickaitė.

Pokalbis su mokytoja – laidos įraše.