Naujienų srautas

Gyvenimas2018.08.27 13:25

Specialistė siūlo kasdienę mankštą, padėsiančią išvengti nugaros skausmų

Jei norime išlikti žvalūs ir sveiki, derėtų daugiau pajudėti ir išnaudoti kiekvieną fizinio krūvio galimybę. Taip LRT TELEVIZIJAI sako kalanetikos mokytoja Aistė Gustė. Jos teigimu, tai nėra taip sudėtinga, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio, pakanka kelių paprastų pratimų.

„Pradėti galima nuo paprastų dalykų – kas valandą 5 minutes skirti pasivaikščiojimui, atlikti paprastus pratimus kaklo, pečių sričiai pratempti, pečių juostai išjudinti, nugarai pamankštinti. Jei yra galimybė, nekilti liftu, o užlipti laiptai“, – pataria A. Gustė.

Specialistės teigimu, nugaros skausmais neretai skundžiasi tie žmonės, kurie dirba sėdimą darbą. „Nuo nejudraus darbo neretai silpsta raumenų tonusas, lėtėja kvėpavimas, o pasak specialistų, net didėja alkis – žmonės vis dažniau užkandžiauja, daugiau maisto suvalgo ir grįžę namo po darbų. 

Dėl ilgo sėdėjimo sutrinka ir imuninių ląstelių veikla, pradedame greičiau senėti. Jei norime išlikti žvalūs ir sveiki, derėtų daugiau pajudėti“, – sako kalanetikos mokytoja.

Specialistė LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ supažindina su trumpa mankšta, kurią galima atlikti tiesiog darbo vietoje, sėdint ant kėdės. 

Plačiau – laidos įraše.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi