Naujienų srautas

Gyvenimas2018.08.25 16:39

Psichologė įvardijo, ką pirmokų tėvams būtina padaryti iki Rugsėjo 1-osios

„Vaikas patiria didžiulį stresą pradėdamas eiti į mokyklą (...), o dažniausiai tą nerimą sukelia nežinia. Esminis dalykas, kurį reikia padaryti iki Rugsėjo 1-osios – kad tėvai ir pirmokas žinotų, kur vaikas patenka. Vaikas turėtų žinoti, kas jo mokykloje laukia, ką jis ten veiks, kaip atrodys jo dienotvarkė, pati mokykla“, – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ sakė šeimos psichologė Svetlana Misevičienė.

Tėvų, pedagogų pareiga yra padėti vaikui susiorientuoti naujoje aplinkoje ir įdegti vaikui mąstymą, kad jis nebijoti prašyti pagalbos mokytojų ar draugų. Psichologė ragina tėvus su vaikais dar iki Rugsėjo 1-osios nuvykti į mokyklą, kurią pirmokas lankys.

Pirmoko adaptacija mokykloje trunka pusę metų, sako psichologė. Tėvai, anot jos, turėtų pirmą pusmetį, kai vaikas pradeda lankyti mokyklą, ypač atidžiai stebėti savo atžalos emocijas ir kūną. Gali būti, kad vaiko patiriamos emocijos ir stresas bus taip sunkiai suvaldomas, kad pirmokui gali sutrikti fizinė sveikata.

Tėvai turėtų kreiptis į šeimos gydytoją, jei vaiką kamuoja galvos skausmas, skrandžio sutrikimai. Kad vaikui dėl streso nesušlubuotų sveikata, tėvai turėtų sudaryti jam sąlygas namuose išsipasakoti apie viską, ką jis patyrė mokykloje ir kaip jaučiasi.

Daugiau psichologės patarimų pirmokų tėvams – įraše.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi