Gyvenimas

2018.08.23 09:00

Japonams siūlo naudotis augintinių krematoriumu, o žmonių pelenus išbarstyti oro balionu

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.08.23 09:00

Japonijos gyventojai senėja, bet tai reiškia, kad laidojimo paslaugų verslas klesti. Statistika rodo, kad ši tendencija išsilaikys dar mažiausiai 20 metų. Nepaisant to, laidojimo paslaugų ir technologijų mugė Tokijuje virto įspūdingu reginiu. Ten galima pamatyti ir mobilųjį krematoriumą, ir įrangą, galinčią išbarstyti mirusiojo pelenus iš oro baliono.

Ketvirtoji kasmetinė laidojimo paslaugų ir technologijų paroda pristato net 344 kompanijų naujausią įrangą ir išradimus, turinčius padėti japonams iškeliauti į anapilį. Pačios mugės statistika rodo, kad per 4 metus dalyvių skaičius padvigubėjo.

Parodoje savo paslaugas pristato ir augintinių laidojimo kompanijos. Milžiniškuose Japonijos miestuose atsisveikinti su gyvūnais nėra paprastas dalykas, todėl, pavyzdžiui, „Santoy“ kompanija sukūrė mobilųjį gyvūnėlių krematoriumą bei siūlo kitas laidojimo paslaugas.    

Žmonėms, kurie nėra prisirišę prie žemiško gyvenimo, o gal tiesiog nebeturi jais besirūpinančių palikuonių, ar giminių, parodoje siūlomas itin originalus laidojimo būdas – vienkartinis pelenus labai aukštai ore pats išbarstantis oro balionas.  

Išsamiau apie laidotuvių tendencijas Japonijoje – Sauliaus Masalsko reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt