Naujienų srautas

Gyvenimas2018.08.21 16:32

Gydytojas: skiepas vaikui visada geriau negu liga, bet tėvai turi teisę pasirinkti

„Nuo to laiko, kai vaikas nustoja būti tik tarp savo tėvų, giminių, kurie galbūt yra sąmoningi ir pasiskiepiję, ir pradeda bendrauti su kitais vaikais, yra labai didelė rizika, kad pats vaikas atneš kažkokią ligą į darželį, mokyklą, arba užsikrės nuo kitų. Nuo tų ligų, nuo kurių galima apsisaugoti, rekomenduojama pasiskiepyti“, – sako šeimos gydytojas Valerijus Morozovas.

Jis primena, kad vaikams skiepai nuo difterijos, stabligės, kokliušo, poliomielito, tymų, raudonukės, kiaulytės yra privalomi, kaip ir skiepai nuo pneumokokinės ir meningokokinės infekcijos. Papildomai rekomenduojama mažuosius skiepyti nuo gripo ir vėjaraupių, kuriais lengva užsikrėsti esant tarp kitų vaikų.

„Skiepas visada geriau negu liga, bet tėvai turi teisę pasirinkti“, – įsitikinęs V. Morozovas.

Gydytojas pastebi, kad pastaraisiais metais Europoje suaktyvėjus sprendimams neskiepyti vaikų skiepais padažnėjo ir tymų atvejų. Lietuvoje tymų protrūkio nefiksuojama, didesnė problema yra su kokliušu, anot mediko, kuris dažnai supainiojamas su viršutinių takų ligomis.

Gydytojas rekomenduoja esant galimybei visą šeimą ir žmones, kurie nuolat lankosi namuose, paskiepyti nuo tų pačių ligų, ir taip sumažinti vaikų riziką susirgti.

Išsamiau – interviu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi